Uudised

Alates aprillist mootorsõidukijuhi tervisetõendeid paberil ei väljastata (3)

Toimetas Silja Paavle, 18. märts 2015 14:33
Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES
Hetkel on tervisekontrolli tegijatel ehk perearstil, töötervishoiuarstil või liiklusmeditsiini komisjonil võimalus väljastada mootorsõidukijuhi tervisetõend digitaalselt või paberkandjal. 1. aprillist alates on kõikidel tervisekontrolli tegijatel kohustus väljastada vaid e-tervisetõendit.

Jõustuv liiklusseaduse rakendussätte muudatus lisab mugavust ka Maanteeameti klientidele. Juhtimisõiguse taotlemisel või sellega seotud toimingute tegemisel ei pea enam pabertervisetõendit viima Maanteeameti liiklusregistri büroosse, vaid tervisetõendi andmed laekuvad automaatselt liiklusregistrisse tervise infosüsteemi vahendusel.

E-tervisetõendi taotlemiseks tuleb esmalt täita tervisedeklaratsioon patsiendiportaalis www.digilugu.ee. Seejärel tuleb külastada tervisekontrolli tegijat ning läbida tervisekontroll, mille tulemusena väljastatakse e-tervisetõend.

Väljastatud tervisetõendi andmeid saab vaadata nii patsiendiportaalis kui ka Maanteeameti e-teeninduses (eteenindus.mnt.ee). Maanteeametile on tervise infosüsteemi vahendusel nähtavad vaid need andmed, mida on isikule dokumendi väljastamiseks tarvis. Isikut puudutavad terviseandmed (haiguslood, diagnoosid ning väljastatud retseptid) on nähtavad ainult isikule endale.