Keha

Kaheksa üllatavat viis, kuidas seks tervisele hästi mõjub (13)

Õhtuleht.ee, 19. märts 2015, 16:27
Foto: PantherMedia / Scanpix
Seda, et seks põletab kaloreid, teeb naha ilusamaks ja paneb silmad särama, teab igaüks. Kuid seksil on ka mitmeid üllatavaid kasulikke mõjusid tervisele.

* Seks näitab, kas sul on prille vaja. Seks lõdvestab lihaseid ning leevendab kaela- ja õlapingeid. Kuid üllatuslikul kombel võib seksi abil välja selgitada sedagi, kas sa vajad prille või ei, kirjutab Daily Mail. Nimelt on ka silmalihased, nagu kõik ülejäänudki keha lihased, seksi ajal lõdvestunud ning silmad töötavad siis oma tõeliste võimete kohaselt. Seega - kui sul vahekorra järel silme ees uduseks läheb, tõtta silmanägemist kontrollima.

Samal teemal

* Seks kaitseb südamehaiguse vastu. Belfasti Queen's University teadlased leidsid oma uuringus, et neil, kes seksivad kolm korda nädalas, võib infarkti- ja insuldioht poole võrra väheneda. Iisraeli teadlaste väitel on naistel, kes nädalas kaks korda orgasmi saavad, 30% väiksem oht südamehaigustesse jääda kui neil, kes orgasmini ei jõua. On ka väidetud, et seksinaudingutest ilmajäämine võib naistel põhjustada depressiooni, mis suurendab südamerabanduse ohtu. Lisaks vallanduvad seksi ajal kehas heaoluhormoonid endorfiinid, mis neutraliseerivad stressihormoone.

* Seks tugevdab luid-konte. Ameerika teadlaste uuringu järgi on igal nädalal seksivatel naistel pärast menopausi kaks korda kõrgem östrogeenitase võrreldes nendega, kes enam vahekorras ei olnud. Naissuguhormoon östrogeen kaitseb aga luid, just selle menopausijärgset nappust on seostatud osteoporoosi tekkega.

* Seks teeb viljakamaks. Mida sagedamini oma partneriga armatsed, seda parema kvaliteediga on sperma, kinnitavad mitmed uuringud. Lisaks on nii, et viljastumiseks peavad seemnerakud olema võimalikult värsked, mitte kolm-neli päeva eesnäärmes passinud tegelased.

* Seks peletab eesnäärmevähki. Nottinghami Ülikooli teadlased uuringu kohaselt on viiekümnendates eluaastates regulaarset suguelu elavatel meestel teistest madalam oht eesnäärmevähki jääda. Põhjuseks on see, et eesnääre puhastub iga seemnepurskega.

* Seks aitab suitsetamist maha jätta. Erektsiooni tugevus sõltub heast vereringest, suitsetamine aga halvendab vere juurdevoolu suguti korgaskehasse. Seetõttu jäävad sealsed koed hapnikunälga ning õrnad rakud surevad. Tekkiv armkude pole aga erektsiooni ajal nii paindlik kui terve kude. Seega, kui sa mõtled sellele, et suitsetamine võib põhjustada erektsioonihäireid, kuna veresooned lupjuvad ja vere juurdevool halveneb, võiks see olla piisav motivatsioon suitsetamisest loobumiseks?

* Seks on looduslik rahusti. Meeste puhul mõjub võimas orgasm samamoodi nagu 2–3milligrammine Diazepami süst. Diazepam lõõgastab aga lihaseid. Seetõttu jäävadki paljud mehed pärast vahekorda kohe magama.

Naistel võivad armatsemisel vallanduvad endorfiinid masendust leevendada ja mõtteid klaaritada.

* Seks kaitseb põiepidamatuse eest. Eeldusel, et naine on vahekorra ajal aktiivne, on seks tema vaagnapõhjalihastele oivaline trenn. See muudab uriinijuga reguleerivad lihased tugevamaks ning nii on hilisemas elus väiksem oht stressist johtuva põiepidamatuse tekkeks. Mõistagi on kõige parem, kui naine neid lihaseid ka spetsiaalsete harjutuste abil ise treeniks.

;