Keha

Carmen Mikiver liikus aastaid talumatu seljavalu tõttu vaid valuvaigistite toel (46)

Õhtuleht.ee, 31. märts 2015 12:25
Carmen MikiverFoto: Arno Saar
Näitlejanna Carmen Mikiver tõusis talumatu seljavalu tõttu aastaid voodist vaid valuvaigistite toel. Piinavatest valudest on ta vabanenud tänu operatsioonile ja füsioteraapiale. 

"Enne lavaleminekut neelasin valuvaigisteid, sest etenduse ajaks võtab näitleja ju ennast alati kokku, see on professionaalsuse küsimus. Ühel hetkel jooksis valu seljast kuni varbani välja, vahel peaaegu ei saanud enam käia ega kannatanud kuidagi olla," räägib näitlejanna Carmen Mikiver (51) ajakirjas Tervisetark, kuidas ta lõpuks elas vaid valuvaigistite abiga. Valud olid nii hullud, et isegi sadakond meetrit läbida oli talumatu piin ja raskus.

Kui näitlejanna lõpuks arstide käe alla sattus, ilmnes, et tal on alaseljas ristluu ja nimmelülide vahelise diski väljasopistus, mis põhjustabki neid suuri valusid.

Operatsioon päästis naise neljaks aastaks seljavalust, kuid lõpuks tuli see tagasi ning terendama hakkas uus operatsioon. Kuid siis sattus naine doktor Ivo Koltsi juurde ning seal füsioterapeutiliste seadmete ja muude vahenditega ravi saades on Carmeni selg palju paranenud. Ta sai oma juubelipeolgi tantsida ning operatsioonile minemise vajalikkust hetkel enam pole.

Samal teemal

15.02.2016
Carmen Mikiver sai joobes juhtimise eest kriminaalkaristuse
28.03.2015
Lülisammas, kogu keha tugi
21.02.2015
Seljavalu vastu ravimiga ja ilma
20.02.2015
Kuidas leevendada seljavalu?