Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 1. aprill 2015 16:34
Tahad rohkem seksi? Kes siis ei tahaks! Probleem on sellest, et stressirohkes argipäevas on teinekord keeruline leida seksiks energiat. Lisaks võib ka toitumisel olla seksiisu vähenemises oma osa.

Ask Men toob välja neli toitu, mida kõik tõenäoliselt söövad ja nii oma seksiisu tapavad. Samuti tuletab portaal meelde, et kui menüüst on eemaldatud probleemsed toiduained ning suurendatud heade rasvade, valkude ja köögiviljade tarbimist, tõuseb ka energiatase lakke. Lisaks soovile seksida tõuseb nii tegutsemistahe ka kõigis teistes eluvaldkondades.

* Taimsed õlid, mis ei ole pärit köögiviljadest. Rasvad on kehale vajalikud, kuid oluline on tarbida õigeid rasvu. Kõige mõistlikum oleks süüa küllastatud rasvu, liigsete polüküllastumata rasvade söömine toob kaasa energiapuuduse, erinevad tervisehädad, näiteks suurenenud riski vähki haigestuda ning ka ainevahetuse probleemid.

Enamlevinud polüküllastumata õlid, mida võiks vältida, on tehtud rapsist, maisist, puuvillaseemnetest, maapähklist, safloorist ja päevalillest. Nende õlide põhihäda on, et enamus neist on geneetiliselt muundatud ning paljude tootmiseks kasutatakse mürgiseid lahusteid.

* Gluteen. Gluteeni sisaldavad teraviljad tekitavad sõltuvust ning käivitavad ajus samad retseptorid, mis opiaadidki (näiteks heroiin). Kui sa lubad oma ajule seda sõltuvust, koged sa peagi lõppematut nälga.

On palju tõendeid, mis näitavad, et gluteeni tarbimisel on negatiivseid tagajärgi ka tervisele. See põhjustab seedetraktis stressi ja põletikke, soodustab paljude autoimmuunhaiguste teket. Kui sa soovid elada täiel rinnal, parem loobu gluteenist.

* Piimatooted. Üks peamisi piimatoodete probleeme on nende pastöriseerimine. Kuigi see protsess vähendab võimalust, et jood saastatud piima, tapab see ka piimas leiduvad kasulikud probiootikumid ja piimavalgud. Pastöriseerimine muudab ka laktoosi beeta-laktoosiks, mida keha neelab palju kiiremini, põhjustades nii veresuhkru kõikumist.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

2. aprill 2015 13:54
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
KES OM - Tugeva TERVISEGA 8. aprill 2015 10:41
TERVEM INIMENE JA KELLEL OM MEIL PIISAVALT RAHA,,,,
SÖÖB IKKA KÕIKE SISSE ,,, ""JA TAHAB KA ROHKEM KEPPI,,
((KELLEL ENAM EI LÄHE VINNA---OM KA ERGUTUSEKS SILDENAFIILI RAVIM,
minul 2. aprill 2015 13:11
kondised naised teevad seda 100 prossa
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS