Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 9. aprill 2015 16:24
Muidugi oled sa kuulnud, et kui soovid suitsetamisest loobuda, hakkavad lisakilod kogunema. See arvamus kõlab loogiliselt, sest nikotiin pärsib söögitungi ja stimuleerib ainevahetust. Ilma nikotiini tarbimiseta võib keha põletada vähem kaloreid.

Kuid see on üsna hale põhjus hoiduda suitsetamisest loobumast, tuletab meelde Men´s Health. Hiljaaegu esitletud uuringu tulemused näitavad, et suitsetamisest loobumine ei põhjusta kaalutõusu ning tegelikult võib see parandada ainevahetust, mis omakorda mõjub soodsalt organismile tervikuna.

Hiljaaegu läbi viidud uuringus selgus nimelt, et suitsetamisest loobujad ei võta kaalus sugugi juurde. Seda võib seletada asjaoluga, et kui inimene suitsetab, on tal veresuhkru tase üleliia kõrge ning kõigub sageli. Suitsetamisest loobudes veresuhkru tase stabiliseerub. Varasemad uuringud on rõhutanud, et veresuhkru kõikumine suitsetajatel suurendab riski diabeeti haigestuda kahekordseks.

Kehakaalu tõusu põhjuseks võib olla aga kiusatus asendada suitsupausid suupistepausidega. Seda enam, et inimese maitsetaju paraneb ning toidud tunduvad paremad.

Ja isegi kui sa hakkad näksima nagu segane, ei pea mõnede lisakilode pärast küll muretsema, sest surmavast harjumusest on sul õnnestunud loobuda. Isegi kui võtad viis kilo juurde, võiks su süda olla rahulikum teadmisest, et oled oma elu kahjulikust harjumusest loobumisega pikendanud kümne aasta võrra.

Samal teemal

Kommentaarid  (18)

kuidas keegi... 11. aprill 2015 21:40
Väidate,et mahajätmisel läheb kõik paremaks.Vale.Jätsin maha 5 aastat tagasi.12 kilo tuli ja jäi.Söömisharjumusi ei muutnud.Käisin rattaga sõitmas ja jooksmas.Näkku tulid aastaga kortsud ja näonahk on hallika varjundiga.Enne paistsin 10 aastat oma east noorem.Klassikokkutulekul keegi ei uskunud,et botoxit ei süsti.Olen kiuslik ja noriv.Endisest rõõmsameelsest inimesest pole midagi järel.Mõnigi on öelnud,et hakka uuesti suitsetama.Ei hakka-praeguseks ei t
Tubakanaine 10. aprill 2015 17:10
Ainult nõdrameelsed tahavad siin ilmas võimalikult kaua elada. Normaalsete inimeste, sh naiste, eesmärgiks peaks olema elada tervena ning ka nt 50-aastasena näha välja ahvatlev. Vat selleks tasub suitsetamisest loobuda, või mitte iialgi alustada!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS