Uudised

Lastefond toetab soolehaigust põdeva 10-aastase Arturi ravi (5)

Toimetas Piret Pappel, 10. aprill 2015 08:08
Foto: Lastefond
SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitab soetada soolehaiguse ja kroonilise neerupuudulikkusega 10-aastasele Ida-Virumaa poisile inhalatsiooniaparaadi ning tasuda igakuiselt tema ravimite ja raviasutusse transpordi eest.

Arturil on diagnoositud soolehaigus nimega Hirschsprungi tõbi, mistõttu on pärast korduvaid operatsioone tema jämesool kogu ulatuses eemaldatud. Lisaks põeb poiss kroonilist neerupuudulikkust, mille tagajärjel on talle siirdatud uus neer ning ta peab saama dialüüsravi.

Samal teemal

Haiguste tõttu vajab Artur kord kuus haiglaravi ning kuna tema koduhaiglas kõiki vajalikke analüüse ei tehta, tuleb tal sageli sõita selleks Tartusse. Perel aga puudub oma transport, mistõttu tuleb haiglasse sõiduks tellida auto vallast. Seda aga ei saa teha igas olukorras, eriti erakorralistel juhtudel.

„Valla poolt pakutud transporditeenus ei lahenda meie olukorda, sest kui Arturi seisund halveneb järsult ning kohapeal tehtud analüüsid on väga korrast ära, siis on tarvis kohe ja kiiresti Tartusse haiglasse jõuda. Vald pakub transpordiks autot aga vaid ettetellimisega ning teatud kindlatel päevadel," räägib lapse ema.

Kahjuks ei sobi lapse sõidutamiseks ka ühistransport, sest immuunsuse allasurutuse tõttu on poiss väga vastuvõtlik infektsioonidele.

Artur peab neerupuudulikkuse tõttu tarvitama igapäevaselt ka kallihinnalisi ravimeid, mida haigekassa sajaprotsendilliselt ei kompenseeri. Mitmeid ravimeid tuleb tal manustada inhalatsiooniaparaadiga.

Lastefond toetab Arturit alates 2014. aasta septembrist ning otsustas seda jätkata kuni 2015. aasta augustini kompenseerides poisi ravimi- ning raviasutusse sõitmise kulud kokku 200 euro ulatuses ühes kuus. Lisaks aitab fond soetada lapsele 76 eurot maksva inhalatsiooniaparaadi.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv leiab, et Arturi ja tema perekonna juhtum on hea näide sellest, miks on ühiskonnas vaja heategevusorganisatsioone, kes vahendavad heade annetajate panust täpselt sinna ja täpselt nii palju, kui see on otstarbekas ning vajalik.

„Riigi tasandil ei ole tihtipeale võimalik olla piisavalt paindlik, et olla valmis igaks erandjuhtumiks ja -olukorraks, kuid Lastefondi abil saavad vajalikku abi ja tuge ka need lapsed, kes muidu hätta jääksid," räägib ta.

Samal teemal

23.04.2015
Lastefond aitas asenduskodusse sattunud lastel koju naasta
03.04.2015
Raske liikumispuudega 15-aastane noormees saab Lastefondi toel ravi Saksamaal
18.03.2015
Lastefond tasub liigeshaige tüdruku ratsutamistreeningute eest
09.03.2015
Lastefond toetab sügava puudega poisi peret hoiuteenuse eest tasumisega