Uudised

Armastad suuseksi? Ole ettevaatlik – sind ähvardab suu- või kurguvähk! (17)

Õhtuleht.ee, 17. aprill 2015, 16:18
Foto: PantherMedia / Scanpix
Seos suuseksi ja suu- ning kurguvähi vahel on teadlastele ammu teada. USA-s läbi laiapõhjaline uurimus toob aga välja ka suuseksi ja vähkihaigestumise vahelise seose vanusegruppide lõikes.

Suu- ja kurguvähki tekitab teadupärast muuhulgas ka oraalseksi harrastamisel saadav papilloomviirus. Tegemist on aga väga tõsise probleemiga, kuna USA-s läbiviidud uuringu kohaselt harrastavad valged mehed ja naised ohtralt oraalseksi. Võrdlusgrupis olnud afroameeriklased ja mehhiklased nautisid suuseksi tunduvalt vähem.

Samal teemal

Oraalseksi harrastavad USA-s peaasjalikult noored ja keskealised inimesed ning kui üle 60-aastastest oli oraalseksi praktiseerinud 80% küsitletutest, siis alla 60-aastaste hulgas oli vastav näitaja juba 95%.

Kõige aktiivsemad oraalseksijad olid valgenahalised 30-44 aastased ja kõige vähem pidasid sellest üle 60-aastased mehhiklased. Pooled vastanutest oli praktiseerinud oraalseksi kuni viie erineva partneriga ja kolmandik vastanutest tunnistas, et nende oraalseksi partnerite arv ulatus üle kümne.

Uuringust selgus, et HPV viirusega nakatumisel ja eal polnud soest, küll oli aga seos haigestumise ja oraalseksi harrastamise aktiivsuse vahel. Selgus ka, et HPV viirusega nakatuvad uuringu kohaselt pigem mehed kui naised.