Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 25. mai 2015 13:46
Kui reeglina käivad füüsiline erutus ja seksuaalsed mõtted käsikäes, võib ka juhtuda, et erutus tekib ilma igasuguse seksuaalse stiimulita.

Nimelt on olemas selline asi nagu rahutu suguelundi sündroom (RGS), mis põhjustab püsivat suguelundite erutust ilma seksuaalihata.

Kuidas mõista, et sind see sündroom kimbutab?

Kindlasti viitab sellele surin või tundlikkus peenises, samuti orgasmieelne tunne ilma seksuaalsete mõteteta.

Kuid sümptomid võivad olla ka erinevad. Mõnikord kutsub RGS episoodi esile mõni stimulatsioon, näiteks jalgrattasõit. Teinekord võib see tekkida ka lihtsalt istudes või lamades. Ja kuigi episoodiga võib kaasneda ka erektsioon, ei pruugi seda tekkida.

Üks asi, mis rahutu suguelundi sündroomi põdejaid ühendab on ebameeldiv tunne. Sest sel puhul ei saa inimene ise suurt midagi teha, kõik lihtsalt juhtub.

RGS-i esineb umbes 1% naistest ning käputäiel meestel. Meestel võib see esineda siiski sagedamini, nemad kipuvad enamasti arvama, et neil on ebatavaliselt suur sugutung.

Mis RGS-i tekitab, spetsialistid öelda ei oska. Pakutakse, et põhjus võib olla suguelundites asuvates närvides, õigupoolest häiretes nende töös. RGS-i korral kipuvad nad saatma seksuaalse erutuse sõnumeid ajju ilma igasuguse seksika põhuseta.

Samuti näib olevat mingi seos rahutu suguelundi ja rahutute jalgade sündroomi vahel.
Kui RGS hakkab igapäevaelu häirima ja tekitab stressi, tasub nõu pidada arstiga.