Lapsed

Pelgulinna Sünnitusmaja saab aparaadi loote hapnikuvarustuse hindamiseks (1)

Toimetas Silja Paavle, 1. juuni 2015 14:52
Foto: PantherMedia / Scanpix
 Pelgulinna Sünnitusmaja soetab sel aastal koostöös Salvestiga juhtmevaba kardiotokograafia (KTG) aparaadi, mis on vajalik sünnitusmaja töös loote ning ema parameetrite monitooringuks. Aparaat ostetakse lastetoitude Põnn müügist kogutud toetussummast.

Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi juhi Eeva Kauba sõnul on plaanitav seade sünnitusmaja igapäevatööd oluliselt tõhustav töövahend, kuna aitab avastada raseduse ja sünnitustegevuse ajal võimalikke loote hapnikuvarustuse häireid. "KTG aparaat registreerib loote südametoonid ja ema emakakontrakstioone ning võimaldab hinnata sündimata laste terviseseisundit." Kauba sõnul aitab saadav täpne info personalil kiirelt reageerida olukordades, kus sekkumine on oluline. "KTG aparaat on veekindel ja seda saab kasutada ka vees. See on oluline, sest veesünnitus kogub populaarsust," lisas Kauba. Uus seade plaanitakse kasutusele võtta 2015. aasta suvel.

Samal teemal

Salvesti turundus- ja tootearendusjuht Aulike Miljand lisas, et nüüdseks juba kaheaastane koostöö Pelgulinna Sünnitusmajaga on hästi sujunud ning selle aasta esimese poolega on Salvesti Põnni toodete ostjate abiga kogenud juba ligi 5500 eurot. "Meile on tähtis, et Eesti laste ravivõimalused oleksid kõrgel tasemel ning on loomulik, et Eesti ainsa lastetoitude tootjana anname me sellesse oma panuse," ütles Miljand.

Salvest toetab Pelgulinna Sünnitusmaja 2013. aastast. Eelmisel aastal kogunes Pelgulinna sünnitusmaja toetuseks 7715 eurot. Selle aasta esimese viie kuuga on lisandunud ligi 5500 eurot. Pelgulinna Sünnitusmaja saab toetada, ostes Salvest Põnn lastetoite, mille iga toote müügist läheb 1 sent haigla toetuseks.