Uudised

Ajukahjustusega poiss saab Lastefondi annetajate toel endale tugiisiku (3)

Silja Paavle, 9. juuni 2015 10:05
AlexFoto: Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond
SA TÜ Kliinikumi Lastefond võimaldab sünnitrauma tagajärjel ajukahjustuse saanud 3-aastasele Alexile järgmise kuue kuu jooksul tugiisiku teenust.

Alex sündis sügavas hapnikupuuduses, mistõttu vajas koheselt elustamist. Sünnitrauma tagajärjel sai tema aju kahjustada ning tal on diagnoositud tserebaalparalüüs ja epilepsia. Tänasel päeval ei suuda laps ise süüa, keerata ega rääkida ning vajab ööpäevaringset hoolt.

Samal teemal

Alexi ema kasvatab teda ja tema 7-aastast õde üksinda. Kuna isa toetus perele on vähene, on nende toimetulek väga haavatav. Ema peab pere vajaduste katmiseks igapäevaselt pikki päevi tööl käima, lisaks soovib ta tuleviku kindlustamiseks jätkata õpinguid täiskasvanute keskkoolis. Üksinda kahe lapse, sealjuures ühe puudega lapse eest hoolitsemine on tema jaoks nii füüsiliselt kui vaimselt ränk koorem, mistõttu vajab hädasti kõrvalist abi.

Seni on Alexit hoida aidanud hea tuttav, kes tegi seda heast südamest sümboolse tasu eest. Kuna sellisel viisil aga ei ole võimalik enam jätkata, vajati abi tugiisiku töö tasustamiseks. Lastefond otsustas peret selles toetada järgmise kuue kuu jooksul igakuiselt 255 euroga, tasudes lapsele juba tuttava hoidja töötasu. Kohalik omavalitsus toetab perekonda sealjuures 250 euroga kuus.

Alexi ema sõnul annab Lastefondi toetus talle kindlustunde, et ta saab jätkata tööl käimist ning laps on sel ajal hoitud ja tegeletud. "Tänu Lastefondi abile jääb mulle ka elamiseks mingisugunegi raha, muul juhul oleksin ma käinudki tööl vaid selleks, et kõik ära maksta," on ta annetajatele ja fondile väga tänulik.

Samal teemal

06.07.2015
Lastefond jätkab haruldase nahahaigusega Cassandra igakuist toetamist
19.06.2015
Lastefond toetab haruldase haigusega pisitüdruku ravireisi Saksamaale
04.06.2015
Head inimesed on Cassandrale annetanud juba ligi 9700 eurot
02.06.2015
Lastefond toetab autistliku poisi muusikateraapiat