Uudised

Ajukahjustusega poiss saab Lastefondi annetajate toel endale tugiisiku (3)

Silja Paavle, 9. juuni 2015, 10:05
Alex  Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond
SA TÜ Kliinikumi Lastefond võimaldab sünnitrauma tagajärjel ajukahjustuse saanud 3-aastasele Alexile järgmise kuue kuu jooksul tugiisiku teenust.

Alex sündis sügavas hapnikupuuduses, mistõttu vajas koheselt elustamist. Sünnitrauma tagajärjel sai tema aju kahjustada ning tal on diagnoositud tserebaalparalüüs ja epilepsia. Tänasel päeval ei suuda laps ise süüa, keerata ega rääkida ning vajab ööpäevaringset hoolt.

Samal teemal

Alexi ema kasvatab teda ja tema 7-aastast õde üksinda. Kuna isa toetus perele on vähene, on nende toimetulek väga haavatav. Ema peab pere vajaduste katmiseks igapäevaselt pikki päevi tööl käima, lisaks soovib ta tuleviku kindlustamiseks jätkata õpinguid täiskasvanute keskkoolis. Üksinda kahe lapse, sealjuures ühe puudega lapse eest hoolitsemine on tema jaoks nii füüsiliselt kui vaimselt ränk koorem, mistõttu vajab hädasti kõrvalist abi.

Seni on Alexit hoida aidanud hea tuttav, kes tegi seda heast südamest sümboolse tasu eest. Kuna sellisel viisil aga ei ole võimalik enam jätkata, vajati abi tugiisiku töö tasustamiseks. Lastefond otsustas peret selles toetada järgmise kuue kuu jooksul igakuiselt 255 euroga, tasudes lapsele juba tuttava hoidja töötasu. Kohalik omavalitsus toetab perekonda sealjuures 250 euroga kuus.

Alexi ema sõnul annab Lastefondi toetus talle kindlustunde, et ta saab jätkata tööl käimist ning laps on sel ajal hoitud ja tegeletud. "Tänu Lastefondi abile jääb mulle ka elamiseks mingisugunegi raha, muul juhul oleksin ma käinudki tööl vaid selleks, et kõik ära maksta," on ta annetajatele ja fondile väga tänulik.

3 KOMMENTAARI

a
armas 9. juuni 2015, 14:15
Nii kurb, et see väike poiss peab nüüd niimoodi elama ;( Emale jõudu ja tahaks isegi aidata kuidagi :)
v
vanaema 9. juuni 2015, 14:03
pisar tuleb silma, kui mõni pisike peab nii palju kannatusi läbi elama.
Jumal õnnistagu sind ja sinu ema.
Loe kõiki (3)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee