Keha

Ettevaatust solaariumiga! Lisaks nahavähile võib sealt saada ka hulga teisi tõbesid (2)

Õhtuleht.ee, 9. juuni 2015 13:18
Foto: PantherMedia / Scanpix
Jahedad ilmad võivad tekitada soovi solaariumisse päikese kätte sooja pugeda, kuid sellega tasub hoogu pidada – lisaks nahavähile ohustab solaarium ka mitmete teiste tervisehädadega.

USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskuse teadlaste uuring kinnitab nimelt, et solaariumis käimine toob kaasa ohtralt vigastusi, millega lõpuks tuleb abi otsida erakorralise meditsiini osakonnast, vahendab Huffington Post.

Samal teemal

Ajakirjas JAMA Internal Medicine avaldatud uuringu andmeil puututakse Ameerika haiglates aastas kokku umbes 3200 solaariumist saadud vigastusega.
82,2 % juhtudest saavad vigastusi naised, 35,5% vigastatutest on 18-24 aastased. Kõige sagedasemad vigastused on nahapõletused, minestamised ja silmavigastused. Lisaks võivad solaariumid põhjustada allergilisi reaktsioone, nahalööbeid, sügelust ja naha kuivust.

Ning kui solaariumi pole puhastatud, võib tekkida nahainfektsioon: tekkida võivad kondüloomid, nahalööve ja –tüükad. Puhastamata solaariumist võib saada isegi herpesviiruse.

Lisaks ei mõju solaarium hästi nahale, selle kasutamise tulemusena väheneb järkjärgult naha elastsus, tekivad kortsud, nahk vananeb, muutub kuivaks ja ketendavaks.

Samal teemal

09.05.2015
Neevuste esimene vaatus
20.04.2015
Kogu tõde targalt päevitamise kohta
13.04.2015
SOLAARIUMIS PÄEVITADES MEENUTA: julge naine avalikustas fotod sellest, mida on teinud nahavähk tema näoga...
04.04.2015
Mõõdutundetu päevitamise tulemus: Eestis avastatakse aastas üle 1000 nahavähi juhu