Uudised

Ettevaatust, putukad! 

Silja Paavle, 16. juuni 2015 07:00
HOIA END: Suvel on mõnus õues süüa, kuid moosid, lisaks kõikvõimalik muu magus, meelitavad mesilasi ja herilasi ligi. Et vältida nõelata saamist, oleks mõistlik magusa söömisest õues hoiduda. Foto: TIINA KÕRTSINI

Sääsed, kihulased, põdrakärbsed, puugid, mesilased ja herilased on vaid mõned tüütused, kes kipuvad saabunud suve täiel rinnal nautimist takistama. Kuidas nende rünnakuid ennetada ja hammustusi tõhusalt leevendada?

"Loodusesse minnes tuleb alati putukatega arvestada," rõhutab BENU Pärnu Keskuse apteegi proviisor Margot Lehari, et aias grillides võivad olla nuhtluseks sääsed, metsajärve ääres päikest võttes kihulased ning metsas marju korjates põdrakärbsed. Igasugune putukahammustus põhjustab enamikule inimestest sügeleva kubla.

"Sääsesülg ei sisalda küll toksiine, aga kublad tekivad ikka, halvemal juhul ka villid ja paistetus. Kihulase torge on sääse omast tugevam, tema sülg sisaldab toksiini, mis tekitab paljudel inimestel allergilise nahareaktsiooni. Põdrakärbsed lendavad ringi rohkem hilissuvel, nende salvamisest võivad tekkida kuni kuu aega püsivad sügelevad sõlmekesed," loetleb Lehari putukate tehtavat kahju.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.05.2018
Putukaallergia risk suureneb iga järgmise nõelamisega
31.10.2015
HALLOWEENI LOOMAERI: viis vägevat vereimejat
17.09.2015
Herilaste rünnak tegi koolilaste lustlikust tervisepäevast õudusfilmi
02.09.2015
Puukborrelioos – gripitaoline haigus tõsiste tagajärgedega