Terviseuudised

Võru puuetega laste hoiukodu saab Lastefondi toel vajalikke abivahendeid 

Õhtuleht.ee, 16. juuni 2015, 08:08
 Lastefond
SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitab Võru Järve Koolis tegutseva hoiukodu sügava puudega lastele muretseda aspiraatori ja funktsionaalse hooldusvoodi.

Seadmete abi saab hoiukodu pakkuda sügava puudega lastele paremat teenust, sest tagatud on aspireerimist vajavate hoolealuste turvalisus ning lamavatele lastele mugavam asend ja selle hõlpsam muutmine, teavitab lastefond.

Lisaks kergendab hooldusvoodi isikliku abistaja tööd, kes peab lapsi pidevalt liigutama ja ratastooli tõstma.

Võru Järve Kooli direktori Reet Kangro sõnul on seni hoiukodu teenusel olevate sügava puudega laste jaoks funktsionaalset hooldusvoodit soodushinnaga renditud, mis pole edaspidi enam aga võimalik.

"Soodushinda võimaldatakse vaid ühele seesugusele seadmele lapse kohta ning kui meil teenusel oleva lapse pere soovib rentida hooldusvoodi ka koduseks kasutuseks, ei saa meie seda enam soodsalt rentida," selgitab ta.

Samal teemal

"Vahendi täishinnaga rentimine ei ole aga meie asutuse jaoks perspektiivis mõistlik kulu. Ainus lahendus kvaliteetse teenuse pakkumiseks ja isikliku abistaja töö kergendamiseks on osta hoiukodule isiklik funktsionaalne hooldusvoodi."

Lisaks on Võru hoiukodusse vaja laste hingamisteede puhastamiseks aspiraatorit. Siiani on lapsevanemad pidanud oma koduse aspiraatori last hoiukodusse tuues kaasa tooma.

"See on ühest küljest lihtsalt ebamugav, kuid teisalt ka ebaturvaline, sest kui lapse isiklik aspiraator peaks tõrkuma, ei saa last aspireerida ning see võib kurvalt lõppeda," räägib Kangro. Seega on aspiraatori soetamine teenusel viibivate laste turvalisuse tagamiseks elulise tähtsusega.

Vajalik aspiraator maksab 672 eurot ning funktsionaalvoodi 650 eurot. Lastefond toetab Võru puuetega laste hoiukodu nende abivahendite soetamisel 1122 euroga.

Lastefondi tegevjuht leiab, et fondi möödunudaastasest põhikampaaniast alguse saanud Võru puuetega laste hoiukodu väärib igati toetamist, sest teenus võimaldab mitmetel perekondadel paremini toime tulla.

"On täiesti mõistetav, et alles möödunud aasta sügisel avatud asutus ei ole veel suutnud soetada piisavalt abi- ja hooldusvahendeid sügava puudega laste vajadustest lähtuvalt. Püüame neile siinkohal jätkuvalt toeks olla," sõnab ta.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee