Meeled

Lugu ilmus esmakordselt 2010. aasta juunikuu Tervis Plussis.

Õnnelikkuse õpiredel 

TervisPluss, 22. juuni 2015 16:31
Foto: PantherMedia / Scanpix
Mõne aja eest kirjutas õnnelikkuse uurija dr Martin Seligman, et õnnelikuks saab õppida nagu õmblejaks, kokaks või ehitajaks. Optimism on õpitav ja kõik algab hoiakust. Erinevalt üldharidusteest saab aga õnnelikuks saamise baashariduse omandada palju kiiremini. Kui paljude kuude või aastatega, sõltub inimese pühendumisest ja sellest, kui intensiivselt ta töötab. Kui võrdleme õpietappe koolisüsteemiga, siis saame järgmise tulemuse.

Algkool

Esimeses klassis tuleb selgeks õppida unistamine. See meelitab soovitu ligi. Pole mõeldav, et ilma unistamiseta oleks mõni unistus täide läinud. Teises klassis tuleb ära õppida, kuidas olla isikupärane. Kolmandas klassis tuleb aru saada, et riskeerimine viib unistuste täitumiseni ja iga eksimus on hindamatu kogemus.

Põhikool

Põhikoolis tuleb rohkem tööd teha. Õppige mitte kaeblema oma probleemide üle ja suhtlema sagedamini inimestega, kes teie seisukohti jagavad ning kellega on ühised huvid.

Häälestuge kõigele positiivsele ja mõelge lõpuks ometi: "Olen väga andekas inimene ja seepärast mul kõik õnnestub." Proovige planeerida oma õnne ja ärge lootke juhusele, see tagab kergema tee soovitud tulemuseni. Kui suudate põhikooli kõrvalt leida ka uusi harrastusi, saab maailm teie ümber muutuda ainult mitmekülgsemaks.

Gümnaasium

Gümnaasiumis tuleb esmalt unustada väljend "pole võimalik", seejärel muutuda paremaks valitud alal ning armastada elu. Kui armastate elu, vastab elu teile samaga.

Samal teemal

24.10.2018
TEADLASED ON RÄÄKINUD: seks ja alkohol teevad inimese õnnelikumaks kui miski muu
25.08.2016
Neli nippi, kuidas olla lihtsalt õnnelik
01.04.2016
Oled õnnetu? Uuri, milline lihtne asi seda olukorda muuta aitab!
29.12.2015
Soovi olla terve ja õnnelik? Liitu mõne kooriga!