Uudised

Õllesummeri külastajad annetasid vähiravifondi "Kingitud elu" ligi 4400 eurot (2)

Toimetas Silja Paavle, 7. juuli 2015, 15:17
"Suur tänu kõikide suuremate ja väiksemate annetuste eest. Iga euro aitab meie fondis kellegi välja lootusetuse august," ütles vähiravifondi "Kingitud elu" juhataja Toivo Tänavsuu.Foto: TEET MALSROOS
Vähiravifond "Kingitud elu" kogus möödunud nädalal annetusi lauluväljakul toimunud Õllesummeril, mille külastajad panustasid fondi nelja päeva jooksul kokku ligi 4400 eurot.

Laekunud toetust kasutab fond haigekassa poolt nn mittekulutõhusaks tunnistatud Eesti vähihaigetele eluliselt vajalike ravimite soetamiseks, kinkides seeläbi abivajajatele täisväärtuslikke elupäevi oma lähedaste keskel.

Samal teemal

"Suur tänu kõikide suuremate ja väiksemate annetuste eest - kes panustas oma piskust, kes küllusest. Iga euro aitab meie fondis kellegi välja lootusetuse august, kinkides võimaluse eluks ja terviseks. Täname ka Õllesummeri korraldajaid fondi vabatahtlikele avatud uste eest," ütles vähiravifondi "Kingitud elu" juhataja Toivo Tänavsuu.

Eelmisel nädalal otsustas fond toetada Narva-Jõesuus elavat 68-aastast naist, kes vajab võitluseks jämesoolevähiga ravimit Stivarga. Ravim maksab mitu tuhat eurot kuus ning haigekassa seda ei kompenseeri. Aprillis toetas fond naist esimest korda. Nüüd väljastati jätkutoetus, sest ravi mõjub hästi. Proua katab ise oma ravikuludest 50 protsenti.

Samuti oli fondi abikäsi välja sirutatud 73-aastasele Tartu kandi mehele Olavile. Mees alustas esialgu omal rahakotil Soomes melanoomiravi, mida Eestis ei võimaldata ning mille eest tuleb tasuda umbes 10 000 eurot iga kolme nädala tagant. Olavi pere taotles erikompensatsiooni ka haigekassalt, kuid vastust tuli oodata. "Kingitud elu" fondi nõukogu otsustas Olavit aidata järgmise ravikuuri eest tasumisel, sest käima lükatud kallis ravi ei tohtinud katkeda.

"Lõpuks ei lähe lahkete Eesti inimeste toetust Olavil siiski ilmselt tarvis, sest haigekassa värske otsuse kohaselt lubatakse Olavi ravikulud katta. See on märkamatu kulu riigi jaoks, kuid suur võit ühele mehele ja tema perele!" lisas Toivo Tänavsuu.

Juulis koguvad vähiravifondi "Kingitud elu" vabatahtlikud väljas annetusi peaaegu iga päev. Kolmapäeval, 8. juulil algab Tartus Koit Toome ja Maarja-Liis Ilusa kontserttuur "Maailm meie käes", kus on võimalik kinkida elu. Samuti on fond tegutsemas Tallinna Merepäevadel ning Viljandi folgil.

2 KOMMENTAARI

t
taas 7. juuli 2015, 20:25
on abistajakäe ulatanud napsivennad.Kunas jõuab kord ka riukutud rikkurite kätte? Ega varandust jõua hauda vedada Või ehitavad nad endile mauseleumid?
r
7. juuli 2015, 19:55
riigil ju pole raha kunagi millegi asjaliku jaoks, siis peab iga sündmusega annetusi küsima. väga tore, et on inimesi,kes aitavad, eriti üksteist ja abivajajat siin riigis. valitsuse jaoks on afrika, kreeka jt aitamine olulisem

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee