Uudised

Eutanaasiat soovivad depressioonis ja käitumishäiretega patsiendid

Õhtuleht.ee, 30. juuli 2015 14:15

5 KOMMENTAARI

t
tunded/ 8. oktoober 2016 12:46
elu depressiooniga on maapealne põrgu.
n
nõiaella/ 9. oktoober 2016 22:38
on põrgu, aga sellestki saab võitu, kui väga tahad. aega läheb ja tohutut tahtejõudu on vaja, hoolimata deprsessioonist ja selle kiuste. ma tean.
a
A. K./ 6. oktoober 2015 22:23
Valik peab olema. Ja miks vaevata pead alternartiivsete valikute parast, kui voiks teha seda inimlikult. Nimelt tewaduslikult. Mitte teisi traumeerivalt.
k
Kristiina./ 30. juuli 2015 16:57
See on lubamatu asi. Minu jaoks on see liiast sest enamus puudeid laseks elada kui suhtuksite inimese moodi. Vähk on teine teema.Need inimesed tahavad seda vaid teiste suhtumise tõttu ja seega ei saa rahuldada. Mina ei soovi seda vaid hingevaludes tahan normaalset suhtumist. Ma ei ole konfliktne kui koheldakse normaalselt ja ei tembeldata automaatselt pätiks ja ei kardeta üüriturul või mujal. Mul on valus ja vahest väga õnnetu kuid surra ei soovi teiste rõõmuks. Samuti ei pea seda eutanaasiat psüühikaveaga eetiliseks. Neid on lihtne manipuleerida nõustuma ja Hitleri käitumiseni vaid üks samm. Eutanaasia ainus kriteerium peakski olema talumatud valud ja /või surmatõbi kaugelearenenud faasis mis ajavad inimese hulluks ja elulootust enam pole peale voodis kannatamise(Hawking ei kannata). Teenuste puudumine ja kehv suhtumine ei ole põhjus.. Ise liitpuudega ja jalaga saanud pidevalt.
u
uu/ 30. juuli 2015 15:35
Kas keegi teab, milline põrgu on elada nende haigustega?
Elu on väärtus siis, kui sul ei ole sind piinavat ravimatut haigust.
Kas elu on see, kui oled aheldatud voodisse ja vajad kõikideks kehalisteks toiminguteks abi?
Igal inimesel peaks olema õigus teha oma elu testament , milles oleks märgitud, milliste haiguste ja seisundite puhul saad on vegeteerimise lõpetava tableti.