Uudised

Milleks ja kellele on mõeldud Smartsun UV-käepael? 

Silja Paavle, 5. august 2015 15:10
Foto: Tootefoto
Milleks ja kellele on mõeldud Smartsun UV-käepael?

Vastab Triinu Entsik-Grünberg, Südameapteegi peaproviisor: "Turvaline päikese käes viibimine tähendab päikesepõletuse vältimist. Ainult päikesekreemi kasutamine ei ole päikesepõletuse vältimiseks piisav, sest päikese käes sa ei tea, kas kasutad õige SPF-faktoriga päikesekreemi, kui kaua täpselt päikesekreem nahka kaitseb ning millal täpselt tekib päikesepõletuse oht.

Samal teemal

Kui kasutada aga Smartsun UV-käepaela koos päikesekreemiga, on võimalik jälgida UV kiirguse mõju ja vältida päikesepõletust nahal.

Smartsun UV-käepael on vajalik kõigile, eriti soovitatakse seda tundliku nahaga inimestele, rohkete sünnimärkidega inimestele, rasedatele ja väikelastele ning noortele, kes vabas õhus viibides kaotavad kiirelt ajataju

Smartsun UV-käepael mõõdab just antud päeva jooksul saadud UVA ja UVB kiirgust ning võtab arvesse ka kasutatava päikesekreemi toimet. Kui Smartsun UV-käepael muudab liiga kiiresti värvi, tuleks kasutada tugevama SPF-faktoriga kreemi. Seepärast oleks mõistlik kasutada Smartsun UV-käepaela alati päikese käes viibides nii rannas, puhkusereisil, vabas õhus sportides, välitingimustes töötades kui ka merel.

Smartsun käepael aitab jälgida, millises koguses päikesekiirgust on saadud ning läbi värvimuutuse annab teada, millal on õige aeg lisada uuesti päikesekreemi või mis hetkel on päikesepõletuse oht nii suur, et tuleb täielikult päikest vältida. Näiteks, kui käepaela värv on muutunud roosaks, on päikesepõletuse oht kõrge ja siis oleks mõistlik päikest vältida.

Ainult mõõdukas päikese käes viibimine on tervislik ja ohutu meie nahale. Smartsun UV-käepael aitab hoiduda päikesepõletusest, kuid ei kaitse UV-kiirguse eest – selleks tuleb endiselt kasutada päikesekreemi."

Samal teemal

11.07.2016
Suvistel vabaõhuüritustel jagatakse nahavähi ennetuskarbikesi
18.06.2015
Päevitada või mitte?
10.06.2015
Kas sina oskad lugeda infot päikesekaitsevahendi sildilt?
03.06.2015
Kokteil, mida päikese käes valmistades oled sa ohustatud põletushaavadest