Hea nõu

Üks küsimus: Miks kuuma ilmaga vererõhk tõuseb? (7)

Silja Paavle, 8. august 2015, 12:50
Kel on kroonilised hädad, peaksid oma tervise osas olema eriti hoolsad, palavaga piisavalt jooma ja püüdma vilus olla.Foto: PantherMedia / Scanpix
Miks kuuma ilmaga kipub süda rohkem kloppima ja vererõhk tõuseb?

Vastab professor Margus Viigimaa, Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse teadusjuht: "Kuuma ilmaga kipuvad tõesti kroonilised haigused, näiteks hüpertoonia või südame rütmihäired, ägenema. Seda eriti neil, kelle treenitus on viletsam. Seda seetõttu, et kuumus on organismile tähendav koormus. Organism annab siis end jahutades rohkem soojust ära ja süda töötab topeltkoormusel.

Lisaks, kui inimene palavaga piisavalt ei joo, veri pakseneb ning südamel kulub rohkem energiat selle pumpamiseks. Vere paksenemine omakorda toob kaasa trombiohu.

Rohke higistamine toob aga kaasa mineraalide kaotuse. Kõige olulisem on magneesiumi ja kaaliumi kaotus ning seetõttu võivad tekkida ka lausa eluohtlikud rütmihäired.

Kel on kroonilised hädad, peaksid oma tervise osas olema eriti hoolsad, palavaga piisavalt jooma ja püüdma vilus olla.

Tegelikult võivad ilmneda südame rütmihäired kuumaga ka neil, kel seda diagnoositud pole. Selline häire on tavaliselt healoomuline ning viitab vaid sellele, et inimese treenitus on vilets, ta ei liiguta end regulaarselt."

Samal teemal

16. oktoober 2015, 10:52
Eesti ja Euroopa kardioloogid räägivad Tallinnas kõrgest vererõhust
21. september 2015, 14:55
Värske uuring: kaalium aitab ennetada südamehaiguseid
14. september 2015, 10:07
Süda käib meil kõigil vahel rütmist väljas
11. september 2015, 09:25
Süda ja toitumine: Eesti inimese kirstunaelad on sool, suhkur ja loomne rasv