Laste Vaimse Tervise Keskus asub aadressil Tervise 28. Foto: Tallinna Lastehaigla
Silja Paavle 27. august 2015 16:22
"Kui 13 aastat tagasi tuldi mõttele luua Laste Vaimse Tervise Keskus, oli tegu vajadusega. Nüüdseks on sellest saanud hädavajadus," nentis tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev täna Tallinnas toimunud Laste Vaimse Tervise Keskuse avamisel. Vaatamata hädavajadusele haigekassa keskuse tööd ei toeta.

„13 aastaga raskelt kätte võideldud hoone ehitamine ise võttis aega vaid aasta. Selle avamine on pidupäev, sest nüüd on meil nii koht kui ka inimesed, et võimaldada paremat abi psühholoogiliste ja psühhiaatriliste probleemidega peredele", avaldas keskuse avamise üle rõõmu Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts, mööndes, et suuremad väljakutsed on siiski alles ees.

„Jääme lootma, et meie ravikindlustussüsteem mõistab sellise keskuse vajalikkust ja on suuteline selle abi peredele ka rahaliselt kättesaadavaks tegema," lisas ta, et kuigi esimestest päevadest alustatakse tööd täiskoormusel, on haigekassa eelarves eraldatud selleks 0 lisaeurot.

Keskuse juht, Tallinna Lastehaigla psühhiaatriakliiniku juhataja Anne Kleinberg ütleb, et töötajate jaoks on avamine siiski positiivne uus algus. „Meie professionaalsed meeskonnad on valmis andma parimat abi kõikidele pöörduvatele lastele ja nende peredele. Uus keskus võimaldab senisest enam arvestada erinevas vanuses ja muredega laste vajadustega."

Uue keskuse avamise üle rõõmustas ka staažikas lastearst Adik Levin: "Inimesed kipuvad elama internetis ja sealt loetu põhjal ise endale igasuguseid diagnoose panema. Uuest keskusest saavad nad abi ja ka õiged diagnoosid."

Hoone kerkis Norra finantsmehhanismi rahvatervise programmi toel. Selle enam kui 6,6 miljoni eurosest kogueelarvest on 3 542 179€ Norra riigi toetus, 624 750€ Eesti riigi kaasfinantseering. Ülejäänu on haigla omafinantseering. Haigla arhitektiks on Indrek Suigusaar.

Laste Vaimse Tervise Keskuses hakatakse osutama ambulatoorseid ja statsionaarseid psühhiaatrilisi teenuseid lastele ja noorukitele.