Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 28. august 2015 14:55
"Igal ajastul on omad märgid. Praegusel internetiajastul näpivad lapsed vahetpidamata arvutite ja nutitelefonide ees, liikudes nii reaalsest elust üsna kaugele," nimetab staažikas lastearst Adik Levin tänapäeva laste ühe suurima ohu nende vaimsele tervisele.

Kuidas mõjutab laste vaimset tervist tänapäeva trend lubada neil vahetpidamata viibida internetikeskkonnas – nutitelefonis või tahvelarvutis, mida vanemad peavad parimaks lapsehoidjaks? Tallinna Laste Vaimse Tervise Keskuse juht, lastepsühhiaater Anne Kleinberg nimetab seda petlikuks kergenduseks. "Inimlaps peab terviklikuks arenguks teise inimesega suhtlema," rõhutab ta. Piiratud liikumisharjumused mõjutavad lastepsühhiaatri sõnul lapse psüühikat negatiivselt.

Viimase aja trendina on pidev internetis viibimine toonud esile noorukitel täiesti uut laadi probleemid. "Neil esineb kurnatust, peavalusid ja omapäraseid tajuhäireid, Sageli on selle kõige peale vanemate esimeseks küsimuseks, kas tegu on epilepsiaga. Seda see siiski pole, kuid noore inimese organism ja peaaju on kurnatud ühetaolisest intensiivsest ülestimulatsioonist," nendib ta.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

hei 29. august 2015 09:06
miks siis koolitöö arvutisse kolitakse. kas see ei ole kahjulik lapse tervisele. miks meie riigijuhid nii meeleheitlikult laste kogu õppeprogrammi sinna suruda tahavad. Töövihikud,õpikud..... Miks need psühhiaatrid siis vait on kui koolid hea meelega nendes digi eksperimentides lapsi kasutavad. miks ei küsita lapsevanema käest kas ta on nõus et tema laps ainult seda sinist ekraani vahib tunnist tundi, päevast päeva ,aastast aastasse.
29. august 2015 22:35
Vaat kolitakse arvutisse seepärast, et mets ja paberipuud on rohkem väärt, kui tühipaljas kooliharidus ja küsiks vastu, kus on see ametikoht, kus pole arvutit laua peal. Koolijuhtidel õige suunitlus, paberi raiskamine lõpetada. Tervis pole tähtis, ravimitööstus on võimas, jaguks ainult kliente
oks 29. august 2015 05:53
Äkki ongi uuel maailmal vaja seda, et lapsed oleksid lollid.
29. august 2015 14:32
Noored tüdrukud teevad suitsu ja joovad ei tea mida, see on märk sellest, et poleks hirmu, et lapsed sünnivad targad
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS