Hea nõu

„Lugu ilmus esmakordselt 2012. aasta juulikuu Tervis Plussis."

Kuidas krampe ära hoida?

Ille Grün-Ots, 25. september 2015 17:10

8 KOMMENTAARI

j
J Valker/ 26. juuni 2016 16:15
Toidu seedimisel eralduvad verre erinevad hapete kogused – seda sõltuvalt toidust. Keha üritab neid happeid neutraliseerida, ammutades kaltsiumit luudest. Seejärel väljub kaltsium uriiniga (kaltsiurinaalne vastus).
Lehmapiimas ja piimatoodetes, aga ka lihas, kalas ja munades olev loomne valk omab taimse valguga võrreldes konkreetselt tugevat happelist mõju, kuna sisaldab väävlit sisaldavaid aminohappeid. Kui söödavate loomsete toodete kogus suureneb, tõuseb ka dieedis oleva väävli sisaldus ja niiviisi suureneb ka uriini kaudu kehast väljuva kaltsiumi kogus. See suurendab kaltsiumi kadu ja võib olla riskifaktoriks luuhõrenemise, ehk osteoporoosi tekkimisel.
See nn. kaltsiurinaalne vastus on teaduslikus kirjanduses hästi dokumenteeritud – mida enam lehmapiima, liha, kala ja mune te sööte, seda enam kaltsiumit teie keha kaotab. Iroonia on selles, et lehmapiima ülistatakse kui võimsat kaltsiumi allikat, kuid ta on ka võimsaks kaltsiumi kao allikaks.
Maailma Tervishoiu Organisatsioon (WHO) nimetab seda „kaltsiumi paradoksiks“, kus loomse (mitte taimse) valgu hävitavad tegurid kaaluvad üle neis esineva kaltsiumi positiivsed mõjud (WHO, 2004). Teiste sõnadega peaksite parem hankima kaltsiumit taimsetest toitudest, nagu teraviljad, pähklid, seemned ja kaunviljalised – millised ei põhjusta sellist tohutut kaltsiumi kadu luudest.
j
J Valker/ 26. juuni 2016 16:12
Ammu on teadfa,et need Mg tabletid ei aita,parim on ikka mgõlio nahale või veel parem teha jalavanne magneesiumihelvestega. http://www.magneesium.ee/dr-jaan-suurkula-magneesium-kasulik-koduravim/
j
J Valker/ 26. juuni 2016 16:07
õhtule debiilikutest ajakirjanikud jälle hoos,nad ju ei uuri mida trükivad,peaasi et see klikke toob.
j
J Valker/ 26. juuni 2016 16:03
delfi debiilikutest ajakirjanikud jälle hoos,nad ju ei uuri mida trükivad,peaasi et see kiiikke toob.
k
Krampide kadumine/ 27. september 2015 09:36
Pane voodi alla vask materjali ja magad krampidetta!
n
No/ 26. september 2015 21:48
ikka eriliselt loll peab olema,et soovitada krambi puhul külma. See soovitaja pole vast õigeid krampe kohanudki, selliseid,kus võtab ikka röökima. Endal seoses tööga on ikka säärased tõsiselt tugevad krambid üsna tihti. Kuna endal nad tavaliselt õhtul pikaliheitmisel või siis just pikali olles valesti liigutades,siis peamine,et hetkega püsti saaks- pikali jäädes on see tapvalt piinav valu väga pikaajaline Kiire ja õigeaegne soojendus hõõrumisega või nagu eelnevalt kirjutati,soojenduskotiga päästab. Kunagi ammu,ammu sai pandud külma,rabasin külmkambrist esimese ettejuhtuva paki ja surusin peale,siiamaani käivad judinad üle seda elamust meenutades. Ikka meeletu õudus.
m
26. september 2015 18:12
ma ei tea, kuidas teil, aga mina kohe kindlasti külmaga krampi ei leevendaks! Puhas lollus oleks niigi maha jahtunud lihast veel omakorda külmetada.. Parim ravi on kiire kuumaks ajamine (hõõrudes või sooja kotiga/veega), pluss Panangin ja Benfogamma pidev kasutamine. Igatahes mul toimib.
j
Julie/ 26. september 2015 11:42
Mis need lihaselõõgastid on ---kas mingi ravim ,mida ma ei tea ?!