Foto: Alamy/vidaPress
Silja Paavle 21. september 2015 12:15
Kinnises FB kommuunis ravimise eesmärgil soovitatav Naatriumklorit (NaClO2) on tugev oksüdeerija, mis muundatakse happelistes tingimustes kloordioksiidiks. Tegemist enamasti tööstuses ja desinfitseerimisvahendina kasutatava ainega, mille tarvitamine on ohtlik ja võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.

Terviseameti mürgistusteabekeskuse kliinilise konsultandi Raido Paasma sõnul puuduvad selle aine toime kohta inimese tervisele igasugused teaduslikud uuringud ja seetõttu teevad selle tarvitajad inimkatseid.

„Juhul kui ainet on tarvitatud ja on tekkinud esmased mürgistusnähud, milleks on oksendamine ja kõhuvalu, tuleb aine edasine tarvitamine koheselt lõpetada," ütles Paasma. Kui oksendamine või kõhuvalu ei möödu, tuleks pöörduda arsti poole ja anda kindlasti teada, et on tarvitatud kloordioksiidi või nn MMS-i.

Mürgistuste kahtluse või mürgistuste korral on võimalik infot ja nõu küsida Terviseameti mürgituseinfoliinilt 16 662, kuhu helistamine on anonüümne, kõnedele vastatakse ööpäevaringselt kõikidel nädalapäevadel.

Ükski inimene ei tohiks kasutada ravimina aineid, mille kohta tal info puudub või see piirdub vaid tuttavate soovitustega. Terviseküsimustes peab kindlasti nõu pidama oma perearsti ja –õega, mitte otsima infot internetifoorumitest.

Lapsele teadliku ja tahtliku tervisekahjustuste tekitamist loetakse lapse väärkohtlemiseks, mille eest on võimalik võtta vanemad või lapse hooldajad vastutusele. Kui saadakse teada ohtliku aine manustamisest lapsele, tuleks sellest teavitada politseid või kohalikku lastekaitset.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Aitäh, kommenteerijad! 21. september 2015 14:10
Nüüd sain targemaks. Järelikult on loodus tasakaalustumas. 7 miljardit on palju, mis palju Maakese jaoks.
NÄETE: Eestis Trekker müüb...kus on politsei, pange nad kohe vangi! 21. september 2015 13:32
http://www.trekker.ee/lifesystem-kloordioksiid-tilgad.html
Kloordioksiid tilkasid on ohtu kasutada ning nad on tõhusad veel desinfitseerimiseks. Nad tapavad vees bakterid, viirused ning tsüstid, sealhulgas Giardia ja Cryptosporidium. Tilgad on kiire toimeajaga ja ta jätab endast vette palju vähem järelmaitset kui tavaline kloor. Jagub kuni 60 liitri vee puhastamiseks. Peale vee puhastamist hoiustada suletud anumas. Anumat tuleks hoida pimedas. Kui järgid antud juhiseid, kõlbab seda vett juua 2-3 päeva
näeme 21. september 2015 13:57
Nii kasutagi. Aga raviomadusi ei näe.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS