Uudised

Perearst: nohune-köhane laps peaks lasteaiast koju jääma (9)

LISA KOMMENTAAR

nojah 22. september 2015 14:10
Hakkab pihta see igasügisene lõputu teema, kas tõesti on inimesed nii lollid, et igal aastal peab 150 korda sama asja üle kordama? Arvan, et kõik ju teavad, kuidas on ja kuidas olema peaks, räägitud on aastaid ja aastaid juba, aga vaevalt midagi muutub, siiani ju pole!?! On neid, kes istuvadki tatiste lastega sügise algusest kevade lõpuni kodus ja siis on neid, kes ei kavatsegi seda kunagi teha.
Nohu nakkab aga juba 2 päeva enne seda, kui see välja paistma hakkab, seega võib selle pisiku saada ükskõik kuskohast ja kelle käest, samamoodi nakkab nohu ka vaid paar päeva pärast sümptomite avaldumist, seega kodus peaks olema reaalselt vaid 2-3 päeva, sest ennustada vaevalt paljud oskavad, et paar päeva varem juba koju jääda. Lasteaia puhul saan aru vaid sellest, et sõimes, kus lapsed ise nina pühkida ei oska, hoitakse neid ka selle nn suure tati ajal kodus, kuna päris vastik mõeldagi, et mänguasjad kleepuvad paksust tatist, suuremate lastega ei tohiks probleemi olla, iga normaalne lapsevanem õpetab ikka suhteliselt vara oma last taskurätti kasutama.
N56 22. september 2015 12:33
Vaat see on artikkel, mille eest tõesti peab raha saama ... IRW! Aga üldiselt, kui iga nohu pärast laps koju jätta, ei saagi tööl käia. Ise kolin kodulinnast (kus terve elu elatud) teise linna, et aidata tütrel last nohu korral kodus hoida. Lasteaeda ju ei tohi viia.
jep 22. september 2015 11:59
samuti peab koju jääma nohune köhane lasteaiakasvataja ja õpetaja koolis. Mitte läkastama ja tatistama tunnis ning jalutama sall ümber kaela. Vastus kui küsisin direktorilt, et minu lapse õpetaja haigena tööl on- pole asendajat. Pärast olin muidugi kõigil hambus. Aga kui õpetaja on haige siis lapsed toovad bakterid koju kus on õed-vennad,ema ja isa. See on vastutustundetu tegevus õpetaja poolt. Õpetajat kuulsin hiljem bussis kolleegile rääkimas-et näed ei saa haiguslehele minna muidu jätab rahalise augu. JAMA
o 22. september 2015 10:08
Õige1 Haige laps ohustab teisi lapsi. Kuidab võib aru saada töötavatest vanematest. Ei mõista töötute ja koduste vanemate käitumist, kui nad oma haiged lapsed lasteaeda tassivad. Põhjusel, nad sotsialiseeruvad seal. Laisk töötu on laisk ja hoolimatu lapsevanem.
asd 22. september 2015 09:11
Kui iga nohuga peaks koju jääma siis läheb küll s...a pilpa peal kasvatamiseks Nohune laps levitab viirusi enne kui tal nohu välja lööb. Pooled lapsed ja nende vanemad istuks isolatsioonis pool talve???
Ärgake 22. september 2015 09:11
Hei saage kaineks, kus maailmas me elame. Meie riigis ei ole see lihtsalt võimalik.
Ärgake 22. september 2015 09:11
Hei saage kaineks, kus maailmas me elame. Meie riigis ei ole see lihtsalt võimalik.
ka nohune 22. september 2015 08:43
ja köhane õpetaja/kasvataja/köögitädi peaksid kodus end ravima.

Andrus (andrus2000@gmail.com) 22. september 2015 08:41
eesti riigis, kus kodanik on vaid valitsusele maksuteenimise element, on vähe usutav selline stsenaarium.