Uudised

Perearst: nohune-köhane laps peaks lasteaiast koju jääma (9)

Piret Parik, 22. september 2015, 07:00
VÄRSKE ÕHK AITAB: 6aastase Kirke Marie ja 4aastase Taaveti ema Piret usub, et värskes õhus viibimine tugevdab organismi vastupanuvõimet. «Loodetavasti õnnestub sügis terve nahaga üle elada,» sõnab taFoto: Laura Oks
Kui täiskasvanu ei saa end külmetushaiguse korral alati kodus ravida, siis vesiste silmade ja nina ning kibeda kurguga lapsega tuleks paariks päevaks koju jääda – viiruses laps nakatab lastekollektiivis ka teisi põngerjaid ja tema endagi haigus võib ägeneda.

Nohul ja köhal on alati mingisugune põhjus, sageli on see viiruslik. "Kui viirus on tunginud nina limaskesta, hakkab see ärritama ja tekitab sekreeti. See tähendab, et esialgu on nohu vesine. Kui see läheb üle kollasemaks ja kleepuvamaks, on tekkinud bakteriaalne infektsioon," ütleb perearst Eero Merilind. Külmetuse raviks on aga väga palju meetodeid. "Me kõik teame soovitusi, mida vanaemad ja -isad on jaganud ehk tuleb palju juua, hingata aure, süüa küüslauku. Apteegist saab käsimüügiravimeid, mis aitavad nohu korral limaskesta ärritust ja paksust vähendada, samuti köha leevendada," lausub Merilind. Arsti poole peaks pöörduma siis, kui on ilmnenud ka teised nähud. "Kui on mitu päeva palavik olnud või laps on tõsisemalt haigeks jäänud – tema kõrv valutab või on tugev köha, mis pole tavaliste ravimitega ära läinud," viitab ta.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

5. oktoober 2015, 10:32
Kuidas palavikus lapse eest hoolitseda?
2. oktoober 2015, 17:06
Eestis suri mullu grippi inimesi 10 korda rohkem kui Suurbritannias
23. september 2015, 09:16
Immuun­süsteem tugevaks: enneta sügisesi viiruse­puhanguid
9. mai 2015, 12:20
Soolaravi maandab stressi ja parandab immuunsüsteemi

9 KOMMENTAARI

n
nojah 22. september 2015, 14:10
Hakkab pihta see igasügisene lõputu teema, kas tõesti on inimesed nii lollid, et igal aastal peab 150 korda sama asja üle kordama? Arvan, et kõik ju t...
(loe edasi)
n
N56 22. september 2015, 12:33
Vaat see on artikkel, mille eest tõesti peab raha saama ... IRW! Aga üldiselt, kui iga nohu pärast laps koju jätta, ei saagi tööl käia. Ise kolin kodulinnast (kus terve elu elatud) teise linna, et aidata tütrel last nohu korral kodus hoida. Lasteaeda ju ei tohi viia.
Loe kõiki (9)