Lapsed

Ettevaatust! Kaisukarud on lapse tervisele ohtlikud! (7)

Õhtuleht.ee, 28. september 2015 15:30
Foto: PantherMedia / Scanpix
Igal lapsel on oma kaisukaru, mida ta kõikjal endaga kaasas kannab. Vanemad peaksid aga teadma, et näiliselt kahjutud armsad lelud kannavad endas mitmeid terviseriske.

Hiljaaegu Inglismaal läbi viidud uuringu tulemused on nimelt šokeerivad, vahendab Woman´s Day. Ilmnes, et 80% kaisukarudest oli kaetud bakteritega, mis võivad allaneelamisel põhjustada toitumürgistust. 25% pehmetest mänguasjadest oli kaetud kolibakteritega, mis võivad põhjustada mitmeid ohtlikke haiguseid. Veerand kaisukarudest sisaldavad isegi väljaheiteid.

Kuidas mänguasjad saastuvad? Väga lihtsalt. Suuremal osal lastest kukuvad ju mänguasjad maha ning maapinnal olevad mikroobid ja pisikud jäävad kaisukarude pehmesse pinnasesse väga lihtsalt püsima. Uuringud kinnitavad ka, et kolme kaisukaru neljast ei pesta pärast lapse haige olemist ning ühte karu viiest pole kunagi pestud.

Seega – kaisukarud tähendavad lapse jaoks tõsist terviseriski!

Hea uudis on see, et selle riski saab viia miinimumini, pestes lapse lemmiklelusid regulaarselt. Kui mänguasjad pesta ja neid ka õhu käes kuivatada, eemalduvad pehmete mänguasjade pinnalt 99,9% pisikutest.

Samal teemal

14.02.2015
Lauri Liiv: "Olin tohutu karufänn, kui veel laps olin!"
27.10.2014
Oled kurb? Kaisuta karu!