Lapsed

Täna avab Tartus uksed noorukitepsühhiaatria osakond 

Toimetas Silja Paavle, 1. oktoober 2015, 10:10
Tartu psühhiaatriakliinikFoto: PRIIT MÜRK
Täna keskpäeval avatakse Raja 31 asuvas psühhiaatriakliinikus laste ja noorukite vaimse tervise keskuses noorukitepsühhiaatria osakond. Kuigi struktuuriüksusena on laste ja noorukite vaimse tervise keskus eksisteerinud juba aasta algusest, ootab avamist renoveeritud palatiplokk noorukitele.

Pärast psühhiaatriakliiniku lasteosakonna renoveerimist 2006. aastal oli peagi selge, et vajadus statsionaarsete kohtade järgi on suurem, kui olemasolevad võimalused lubasid, kirjutab Kliinikumi Leht. Vastuvõttude arv kasvas väga kiiresti – 10 aastaga on pöördumiste arv peaaegu kahekordistunud. Hetkel on tavaline ooteaja pikkus haiglauuringuteks ligikaudu 6 kuud ning pidevalt on järjekorras 60–70 last. „Alates 2008. aastast on olnud plaanis eraldada noorukite osa lasteosakonnast, kuna lapsed ja noorukid vajavad erinevaid olmetingimusi ning tänu kliinikumile on see tänaseks ka teoks saanud," selgitas psühhiaater Inna Lindre.

Noorukite jaoks renoveeritud osakond mahutab 12 voodikohta, lisaks töökabinetid, sh ambulatoorseks vastuvõtuks. Osakonnas on kaks palatiplokki, kus vajadusel saab poiss- ja tütarlapsed eraldada. Kuna psühhiaatriakliinikus viibivad ravil ka tahtest olenemata isikud ja kohtuekspertiisi kaudu määratud patsiendid, on turvanõuetest tulenevalt noorukite õueala piiratud aiaga. Kokku saab olema laste ja noorukite vaimse tervise keskuses 25 voodikohta, millest 12 on noorukitele ja 13 lastele, sh 3 voodikohta söömishäiretega patsientidele. Statsionaaris lisandub seega juurde 9 voodikohta, mis võimaldab võtta vastu rohkem haigeid või pikendada vajadusel ravipäevade pikkust.

Samal teemal

28. august 2015, 16:49
Üks küsimus: Miks ei toeta haigekassa Laste Vaimse Tervise Keskuse tööd?
27. august 2015, 10:20
Lastepsühhiaater Anne Kleinberg: "Laste käitumisprobleemid tulenevad nende hooletusse jätmisest"
14. aprill 2015, 07:00
Masenduses laps otsib abi: ­kedagi ei koti, kuidas end tunnen!
6. mai 2013, 07:02
Kes aitavad meie kannatada saanud lapsi?