Uudised

Tallinna Tervishoiukõrgkool avab innovaatilise simulatsioonikeskuse 

Toimetas Silja Paavle, 13. oktoober 2015 14:59
Tallinna Tervishoiukõrgkoolis avatakse simulatsioonikeskus.Foto: Erakogu
Tallinna Tervishoiukõrgkool tähistab sel nädalal 75. aastapäeva rahvusvahelise õenduskonverentsi ning moodsa simulatsioonikeskuse ja farmaatsialaborite avamisega.

„Konverents ja aastapäevaüritused keskenduvad tänapäevase õenduse juurde kuuluvate innovaatiliste tehnoloogiate kasutamisele pöörates samas tähelepanu patsiendikeskusele, millel kogu õendusabi põhineb" ütles tervishoiukõrgkooli rektor Ülle Ernits.

Samal teemal

14-15. oktoobrini õendusdiagnooside õpetamisele ja rakendamisele pühendatud konverents toob kokku õed Ühendkuningriigist, Prantsusmaalt, Soomest, Türgist ja Eestist.

Aastapäeva tipphetkeks on 16. oktoobril kell 13 moodsa simulatsioonikeskuse ja farmaatsialaborite avamine. Keskuses on seitse kõrgtehnoloogilist simulatsiooninukku, mis on ühendatud juhtimissüsteemidega. Simulatsiooninukud võimaldavad harjutada erineva raskusastmega protseduuride tegemist, sünnitus- ja esmaabi andmist ning aitavad õppejõududel anda kohest tagasisidet.

Lisaks haiglapalatitena sisustatud simulatsioonikeskusele on kõrgkoolil eraldi õppeklassid tegevusteraapia, optomeetria, hambatehnika ja ergonoomia õpetamise jaoks. Moodne tegevusteraapia õppeklass aitab nii puuetega kui ka erinevate terviseprobleemidega inimestel õppida ja harjutada iseseisvat hakkamasaamist. Optomeetriaklassis õpivad üliõpilased lisaks silma seisukorra määramisele prillide ja silmaläätsede valmistamist, farmaatsialaborites saab määrata ravimite koostist. Õppekeskkonna uuendusi on läbi aastate toetanud Euroopa Liidu struktuurifondid.

„Täna kõrgkooli lõpetavad tervishoiuvaldkonna töötajad on oma töös iseseisvamad ja neil on enam otsustusõigust kui kunagi varem. Meie kõrgkooli diplom on konkurentsivõimeline kogu maailmas, meie lõpetajate võimalused end täiendada ja oma kutsealal edeneda on väga head. Innovaatilised lahendused õppetöös muudavad tervishoiuõpingud atraktiivseks," ütles Ülle Ernits.

Tallinna Tervishoiukõrgkool loodi 1940. aastal Õdede Kooli nime all. Aastaid Tallinna Meditsiinikooli nime kandnud õppeasutusest on tänaseks saanud populaarne kõrgkool, mis annab rakenduskõrgharidust kaheksal ning kutseharidust kuuel erialal. Koolis õpetatav õenduseriala oli tänavu üliõpilaskandidaatide kõige populaarsem valik.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolil on struktuuriüksus Kohtla-Järvel, samuti korraldab kõrgkool õdede õpet Pärnus ning hooldustöötajate õpet Haapsalus ja Raplas.

Tallinna Tervishoiukõrgkool ootab 16. oktoobril aastapäevale kõiki vilistlasi ja endisi õppejõude. Täiendav info ja aastapäevaüritustele registreerimine kooli kodulehel www.ttk.ee.

Samal teemal

19.08.2016
Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis saab homme esmaabi ja elustamist õppida
16.05.2016
Kolmveerand Tallinna Tervishoiukõrgooli lõpetanuist töötab lõputunnistuse saamise ajal erialasel ametikohal.
20.04.2016
Kohe saaks töö üle 70 hooldustöötaja
18.03.2016
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ootab homme kõiki tervisepäevale