Uudised

Punane vein hoiab südame terve ja toob parema une (8)

Õhtuleht.ee, 14. oktoober 2015, 15:32
Foto: PantherMedia / Scanpix
Liiga palju alkoholi hävitab tervise, kuid mõõdukal alkoholi tarbimisel on tervisele mõeldes nii mõnedki eelised, alates väiksemast südame-veresoonkonna haiguste esinemissagedusest ja lõpetades madalama teise tüübi diabeedi riskiga.

Ajakirjas Annals of Internal Medicine avaldatud artiklis kinnitavad Iisraeli teadlased: punase veini joojail on parem hea kolesterooli tase, neil on madalam risk haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse ning nad magavad öösiti paremini.

Sellele tulemusele jõuti katsega, milles osales 224 inimest, vahendab Time.

Katsealused jagati kolme gruppi: esimesed pidid õhtusöögi kõrvale jooma klaasi mineraalvett, teised pokaali kuiva valget ning kolmandad pokaali kuiva punast veini. Selle kõrvale pidasid inimesed ka Vahemere dieeti. Katsealuseid küsitleti ning neilt võeti verd uuringu alguses, kuus ja 24 kuud pärast uuringu algust.

Vereproove analüüsides ilmneski, et punase veini joojail tõusis hea kolesterooli tase võrreldes nendega, kes jõid vaid vett. Neil oli ka ainus, kel ainevahetus paranes. Uni paranes nii valget kui punast veini joonuil.

Samal teemal

30. detsember 2015, 16:35
Soovid end vormi ajada? Aga palun – rüüpa klaas punast veini päevas!
18. detsember 2015, 16:40
Kaheksa põhjust, miks oma tervise nimel punast veini juua
30. oktoober 2015, 10:36
Perearstid ja kardioloogid arutlevad südamehaigete ravivõimaluste parandamise üle
16. oktoober 2015, 15:35
Viis üllatavat viisi, kuidas vein oma tervise nimel tööle panna