Uudised

Lastefond asus püsiannetajate toel abistama ainevahetushaigusega Põlvamaa poissi (3)

Toimetas Piret Pappel, 23. oktoober 2015 10:34
Pilt on illustratiivneFoto: MATI HIIS
Tsüstiline fibroos on hingamiselundeid ja seedesüsteemi haarav harvaesinev pärilik ainevahetushaigus, mis põhjustab kehavedelike viskoossuse tõusu tõttu näärmejuhade ummistumist ning haiguslike muutuste teket kudedes. Valteri tervisliku seisundi parandamiseks on poissi lähiajal plaanis opereerida.

Et Valter oleks operatsiooniks piisavalt tugev, vajab ta seni lisatoitmist gastrostoomi ehk kunstlikult makku rajatud ava kaudu. "Viimase aastaga läks Valteril haiguse tõttu kaal väga alla ja arstid kartsid, et ta pole muidu operatsiooniks piisavalt tugev," räägib lapse ema. "Peale lõikust eemaldatakse suure tõenäosusega ka gastrostoom."

Samal teemal

Seetõttu tulebki perekonnal rentida toitmispumpa ja toitmissüsteemi ning osta lapsele spetsiaalset sonditoidu segu. Kõik see kokku maksab ühes kuus ca 320 eurot. Pere majanduslik olukord pole aga hetkel kiita, mistõttu pöörduti abi saamiseks Lastefondi poole, kes otsustas Valterit poole aasta jooksul toetada 220 euroga ühes kuus. 100 eurot kuus panustab ka poisi koduvald.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv rõhutab fondi püsiannetajate rolli Valteri ja paljude teiste laste toetamisel: "Gastrostoomiga lisatoidu manustamisega kaasnevad peredele suured väljaminekud. Saame neid lapsi aidata üksnes tänu oma püsiannetajatele, kes leiavad võimaluse igakuiselt väikese summaga meie tegevuse toetuseks panustada ning aitavad nii kaasa väga suure lünga täitmisele."

Lisaks Valterile aitab Lastefond soetada sonditoitu ka Eliisele (90 euroga ühes kuus), Reilile (koos toitmispumpa ja -süsteemide rendiga 237 euroga kuus), Eikole (340 euroga ühes kuus), Raimondile (124 euroga ühes kuus) ja Sanderile (205 euroga ühes kuus). Kui ka Sina sooviksid anda oma panuse Valteri ning teiste sonditoitu vajavate laste toetamisse, on sul võimalik hakata Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi püsiannetajaks.

Samal teemal

04.12.2015
Lastefond toetab kopsuhaigusega väikelapsele eritoidu ostmist
10.11.2015
Lastefond on aastatega aidanud abivajajaid lapsi 2,8 miljoni euro eest
06.11.2015
Heategevuslike kaartidega saab toetada raske ja sügava puudega lapsi
19.10.2015
Geenirikke tõttu jäävhammasteta tüdruk saab Lastefondi toel implantaadid