Uudised

Gripihooaeg läheneb: arstitudengid kutsuvad üles end vaktsineerima (10)

Silja Paavle, 3. november 2015 11:35
Foto: MARIANNE LOORENTS
"Arstitudengite ja tulevaste meedikutena leiame, et neid grippi haigestunute arvu saab langetada ning inimeste haigestumist vähendada – seda ikka ainult iseennast vaktsineerides," kommenteeris korraldusmeeskonna liige Teesi Sepp, miks Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) korraldab juba teist aastat vaktsineerimise kampaania.

Kampaania käigus vaktsineeritakse kokku kakssada arstitudengit.

Samal teemal

Vaktsineerimise eesmärk on kaitsta nii ennast kui teisi inimesi. Lähtudes Terviseameti infost, haigestus eelmisel gripihooajal ligi 60 000 inimest. Seejuures tekkis 653 inimesel kas otseselt gripist põhjustatuna või selle põdemisega seonduvalt kopsupõletik. Eelmisel hooajal suri gripi tõttu koguni 21 riskigruppi kuulunud inimest.

Tartu Ülikooli Kliinikumi nakkushaiguste osakonna arst Kadri Kõivumägi nentis, et nüüdseks juba teist aastat läbiviidav arstitudengite vaktsineerimine on EAÜSi poolt väga tänuväärne ettevõtmine. "Kui siiani on Eestis gripivastase vaktsineerimise hõlmatus Euroopa kõige madalam, siis usun, et tublide arstitudengite abiga on lootust, et situatsioon tulevikus oluliselt paraneb. Positiivne eeskuju on oluline! Vaktsineerides ennast, anname eeskuju nii kolleegidele kui patsientidele ning näitame, et meie hoolime," kommenteeris Kõivumägi.

"Gripp ei ole pelgalt külmetushaigus! Võrreldes näiteks Suurbritanniaga, on Eestis gripivastase vaktsineerimise hõlmatus 70 korda madalam ning samas gripist tingitud suremus 10 korda kõrgem. See näitab, et Eestis on veel kõvasti tööd teha. Arstitudengitena tahame haiglas ringi liikudes patsiente mitte nakatada ning olla ühiskonnas eeskujuks," lisas Sepp.