Keha

Pane tähele! Booraks on ohtlik kemikaal ja ei sobi isetehtud kodukeemiasse (6)

LISA KOMMENTAAR

werner 1. juuli 2019 03:10
Ülisuurtes annustes (inimestel pole katsetatud) on kahjulik. Mõõdukates annustes on inimkatsetes olnud sigivusparameetritele ja põletikumarkeritele mõnevõrra kasulik. Eks nagu ikka, liiga palju head asja enam hea ei ole.
merle kaljundi 10. juuni 2017 23:12
huvitav huvitav kui booraksit leidub ka vabas looduses ja on nii !!! toksiline ehk peaks siis rahvast teavitama booraksi leiukohtade suhtes mitte jagama retsepte kuidas booraksi abil sipelgaid koduaias hävitada
ups 5. november 2015 08:59
Vanasti kasutati ka elavhõbedat teatus haiguste raviks, Arseeniga värviti elutuba ja DDT tapeti täisid.
See, et booraks ja boorhape sigivusele mõjuvad (ära ta otseselt jah ei tapa) on juba ammu teada - ei tea miks teda siis sitikate hävitamiseks kasutati.
Te "rohelised" ei ole kunagi mõelnud, et ka see tumerohelisus on äriks muutunud: preilid peavad peeneid loenguid ja kasseerivad kergeusklikelt raha. Tootjad kleebivad asjale rohelise sildi külge ja keevitavad 2 korda suurema hinna. Kahjuks teevad need tumerohelised suurt kahju normaalsele loodushoidlikule mõtlemisviisile.
Inimene, sulle jääb piisavalt vahendeid kodupuhastuseks: jäme sool, sinepipulber, äädikas ja söögisooda. Nendega saab kõik asjad puhtaks. Ja kui need tunduvad veel liialt keemilised, siis võib pöörduda puutuha, rabarberi keeduvee ning vahulille poole. Aga palun hoiduge mürkidest, mille toime on salalik. Seda mitte teie tervise vaid teie laste nimel.
ups jah 13. oktoober 2017 08:41
Sool on muide kahjulikum kui booraks, uuri elu, saad targemaks.
ups 3. november 2015 16:34
Nipiraamatu (oktoober 2014) artiklis „Kodune keemia“ soovitati koduseid puhastusvahendeid poe- e. tööstuslike vahendite vastu vahetada oli just soovitatud booraksit. Kahjuks minu viitele tema kahjulikkusele ei saanud ma ajakirja toimetuselt mingit vastukaja.
inimene 5. november 2015 00:05
Mina usun et see on järjekordne keemiavahendite suurtootjate tellitud jama sest muidu ju saad nii odavalt hea asja mis toimib paljudel tasanditel vaadake seda keemiapudelite hulka mis muidu koju vaja iga asja jaoks eraldi see ju täiesti mõttetu! Sooda ja sool ja seesama booraks ning äädikas ajavad kõik puhastust nõudvad tööd korda! Booraks oli asendamatu ka tupeseene puhul veneajal ja ka beebidele panime lutiga suhu soori puhul ja nüüd siis ohtlik kemikaal!