Uudised

Eestis müügil olevad Johnson&Johnson beebitooted ei sisalda ohtlikke aineid (2)

Silja Paavle, 13. november 2015 16:14
Foto: PantherMedia / Scanpix
Terviseamet analüüsis Eestis müügil olevaid firma Johnson&Johnson beebidele mõeldud hooldusvahendeid ning kinnitab, et ükski analüüsitud toodetest ei sisaldanud aineid nimetusega Dioaxane ja Quaternurm 15. Seega ei vasta tõele oktoobri alguses meedias levitatud teated justkui sisaldaks nimetatud firma lastešampoonid vähkitekitavaid aineid.

Oktoobri alguses kirjutasid mitmed Eesti online portaalid algallikale Feelhealthylife.com viidates, et Johnson&Johnson beebišampoonid sisaldavad kahte vähkitekitavat ainet.

Samal teemal

Neist üks, Quaternium 15 vabastab formaldehüüdi, mis on teada-tuntud katserogeen. Selle aurud ärritavad silmi, nahka ja hingamisteid ning põhjustavad leukeemiat. Ja teine 1,4 Dioxane, mis on tõenäoline kantserogeen, kirjutati online portaalides.

Terviseamet võttis kontrolliks järgmised Eestis turustatavad tooted: Carefree intiimpesugeel, Johnson's Baby shampoon, Johnson's Baby shampoon pusade vastu, Neutrogena shampoon T/Gel ravitoimeline, Johnson's Baby vannivaht bedtime, Johnson's Baby vannivaht & dushigeel, Johnson's Baby dushigeel Softwash, Johnson's Baby dushigeel Top to Toe, Johnson's Baby beebikreem Extracare niisutav ja Neutrogena kehakreem.

Toodete analüüs näitas, et kõikide nimetatud toodete märgistus ning koostis vastasid nõuetele. Artiklites mainitud aineid Eestis müügil olevad tooted ei sisalda.

Samal teemal

15.11.2015
Võrevoodite pehmendused on imikutele eluohtlikud
03.10.2015
Beebide nahk nõuab õrna hoolitsust
28.09.2015
Kuus nahahoolduse rusikareeglit - kas tead neid kõiki?
31.07.2015
Mürk toidunõudes