Chrissy TurnerFoto: Facebook
Õhtuleht.ee 26. november 2015 14:00
Vähidiagnoos mõjub alati laastavalt, kuid kui Chrissy Turneri lugu on eriti ehmatav – kaheksa-aastasel tüdrukul diagnoositi rinnavähk pärast seda, kui ta oli avastanud tüki oma rinnast. 

Kogu lugu sai alguse ühel pühapäeva pärastlõunal, mil Chrissy läks ema Anette juurde ning ütles: "Emme, ma kardan. Ja mul on see tükk." Tüdruk viitas tükile oma rinnas, mis oli seal tükk aega olnud, kirjutab Women´s Health Magazine.

Anette oli tütre diagnoosist teada saades šokis.

Chrissyl leitud rinnavähivorm on äärmiselt haruldane, seda põeb üks miljonist inimesest.

Kuigi hiljaaegu ajakirjas Archives of Pathology & Laboratory Medicine avaldatud uuringu tulemuste kohal leitakse seda lastel järjest sagedamini. Õnneks on see rinnavähivorm tavaliselt hea prognoosiga. Chrissy on aga noorim seda tüüpi põdev patsient.

Chrissy arstid on veendunud, et saavad kasvaja operatsiooniga eemaldada. Crissy kaotab oma rinnanäärme koed, vältimaks vähi tagasitulekut. See, kas Chrissyle saab pärast operatsiooni panna rinnaproteesid, on veel ebaselge.

Lahingud vähiga ei ole tema peres midagi uut. Chrissy ema Anette on läbi teinud emakakaelavähi operatsiooni ning tema isal on diagnoositud Mitte-Hodgkini lümfoom.

Pere võitlused jätkuvad.