Keha

Teadlased: üksindus lühendab eluiga (2)

Õhtuleht.ee, 1. detsember 2015, 11:21
Foto: PantherMedia / Scanpix
Üksikutel inimestel tekivad organismis muutused ka raku tasandil. See suurendab võimalust jääda haigeks ning elada palju vähem, kui inimene seda muidu oleks teinud, ilmneb uuest uuringust.

Chicago ja California Ülikooli teadlased leidsid nimelt, et üksindus võib mõjutada organismis valgete vereliblede tootmist, mis lõpuks kahjustab immuunsüsteemi. Sellele tulemusele jõuti 141 vanemaealise inimese uurimisel.

Ennekõike kehtib see risk vanemate inimeste kohta, kirjutab WebMD. Teadlased kinnitavad, et üksikutel inimestel on madalam immuunsus ning kõrgem põletikutase organismis.

Teadlased rõhutavad, et vastupidiselt laialt levinud arvamusele ei ole üksindus normaalne osa vananemisest. See mitte ei muuda inimesi vaid õnnetuks, vaid mõjub hävitavalt ka nii füüsilisele kui vaimsele tervisele. Et rahvastik aga vananeb, võib ennustada palju haigeid vanu inimesi. Tõsi, igaüks saab midagi teha, et see nii ei läheks. See tähendab, et nii oma eakate naabritega, vanemate, sugulaste ja sõpradega tuleks suhelda aastaringselt.

Samal teemal

23. detsember 2015, 06:00
"Parem jõulud üksinda kodus kui pealesunnitud seltskonnas!"
1. detsember 2015, 06:00
"Armastust peab oskama hoida. Ja mitte tund aega, vaid surmatunnini."
17. november 2015, 07:00
Skisofreenia tõttu hooldusasutuses: elasin aastaid tänaval, varastasin, tarvitasin narkootikume…
31. august 2015, 14:05
Suurimad vead, mida inimesed teevad, kui valitakse inimest, kellega terve elu koos veeta!