Uudised

Eesti Õdede Liit kutsub üles valmistama ette sõjapõgenikega seotud töötajaid (4)

Silja Paavle, 2. detsember 2015 09:55
Tiina TederFoto: Meeli Küttim
Eile õhtul võttis Eesti Õdede Liidu kongress vastu deklaratsiooni, milles kutsutakse vabariigi valitsust üles vaatlema tervishoiusüsteemi riigi julgeoleku osana ning valmistama ette sõjapõgenike saabumisega seotud töötajaid.

Lisaks tegid õed ja hooldustöötajad üleskutse eesti rahvale olla üksteise suhtes hoolivad ja lugupidavad.

Samal teemal

"Euroopas toimuvate sündmuste foonil ei ole kindlus saada kiiresti kvaliteetset terviseabi üksnes heaolu ja turvatunde, vaid ka riigi julgeoleku küsimus, rääkimata võimekusest toime tulla erakorraliste olukordadega. Eesti tervishoiusüsteem peab olema valmis ka olukordadeks, kui erakorralist abi peaks ootamatult vajama sadu patsiente," ütles Eesti Õdede Liidu uus president Tiina Teder.

"Eesti Õdede Liit kutsub vabariigi valitsust üles vaatlema tervishoiutöötajaid ja tervishoiusüsteemi kestlikkust riigi julgeoleku osana ning arvestama seda poliitilistes otsustes," seisab vastuvõetud deklaratsioonis.

"Õed juhinduvad veendumusest, et õendusabi kvaliteet ei tohi sõltuda inimese päritolust ega kultuurilisest taustast. Kõigist patsientidest tuleb võrdselt pidada lugu ning pakkuda neile võrdselt head õendusabi. Õed peavad saama väljaõpet, kuidas orienteeruda kultuurilistes eripärades, kuidas reageerida uutes olukordades adekvaatselt, kuidas lahendada uued eetilised probleemid õendusabi osutamisel. Seetõttu soovivad ja vajavad õendustöötajad ettevalmistust kultuuriliste erinevustega patsientidega suhtlemiseks," selgitas Tiina Teder.

"Õdede ja hooldustöötajatena märkame inimest, arvestame tema vajadustega, austame inimõigusi ja väärtustame patsiente olenemata nende päritolust või kultuurilisest taustast. Meie teadmised ja kogemused kinnitavad, et parima tulemuse saavutame hoolivuse, ühise keele leidmise ja koostööga," seisab deklaratsioonis.

Deklaratsioonis on ka üleskutse eesti rahvale: "Eesti Õdede Liitu kuuluvate õdede ja hooldustöötajatena kutsume Eesti inimesi üles hoolivusele, probleemi taga inimese märkamisele ning üksteistest lugupidamisele, olenemata kellegi päritolust või kultuurilisest taustast. Eesti hea tervise retsept on hoolimine inimesest."

Samal teemal

12.05.2017
Eestis töötab õena 9175 inimest
06.03.2017
Aasta hooldustöötaja tiitli pälvis Malle Lohk Viljandimaalt
25.05.2016
Õdede Liit kinnitas uue juhatuse
11.05.2016
Õdede päeval räägitakse muutustega kohanemisest ja multikultuursusest