Terviseuudised

Habras võitleja Anna Levandi  

Marika Makarova, 3. detsember 2015, 11:40
Anna Levandi Aivar Kullamaa
"Öeldakse, et kes tahab, see otsib võimalusi, kes ei taha, otsib vabandusi. Mina otsin võimalusi, ma olen võitlejatüüp. Mida suurem takistus, seda kõrgema hüppe ma teen," võtab iluuisutreener Anna Levandi (50) kokku oma iseloomu ja põhimõtted. 

Pärin Annalt, kuidas ta oma olemist turgutab, kui ennast füüsiliselt või hingeliselt lötsina tunneb. "Ma võtan end kokku," kinnitab Anna. "Jah, mingiks ajaks tõmbun endasse, olen vait ja hoian omaette. Kodused teavad, et siis tuleb lasta mul üksinduses mõtteid ja energiat koguda. Aga ma ei anna alla. Mitte kunagi."

Kõigile säärast hingejõudu jagatud pole. Kust tema enda oma võtab? Vene temperamendist, lapsepõlves alguse saanud sportlaskarjäärist, kõva käega treeneritelt, pere kaljukindlast toest...

Uisukuninganna Anna

"Trennis sisendati meile kohe, et ainult sina ise vastutad selle eest, mida teed. Ja kui sa endast maksimumi ei anna, langed konkurentsist välja. Nii lihtne see oligi. Nunnutama ei hakatud kedagi," meenutab naine, kes astus esimest korda jääle kuueaastase tirtsuna. Iluuisutamine oli tema jaoks armastus esimesest silmapilgust.

Anna on sündinud, õppinud ja treeninud Moskvas. Suures riigis on konkurents halastamatu, tase ülikõrge ja mahv määratu. Tänini.

"Mu unistus oli minna tipptreener Stanislav Žuki käe alla. Olin 15, kui isa käis seda võimalust uurimas. Žuk teatas, et kuna tema treenib ainult tšempione ja minus ta seda perspektiivi ei näe, on vastus ei. Neli aastat hiljem, kui olin maailmameistrivõistlustel hõbemedali võitnud, kutsus ta mind oma trenni ise."

See tähendas päevas kaheksat tundi treeninguid jäähallis pluss poolt tundi jõusaalis. Kell 7.00 algas esimene kahetunnine sats kohustuslike figuuride läbiuisutamisega, sellele otsa kaks tundi hüppeid, piruette ja kavasid. Siis jõutrenn, kus tuli kindlasti teha kummalgi jalal 20 kükki, käes kümnekilone raskus, pärast muud lihased lisaks. Lõunapausi järel taas kolmeks ja pooleks tunniks jääle. Välja sai magada ainsal vabal päeval, pühapäeval.

Loe edasi ajakirjast...

Loe veel detsembri Tervis Plussist:

 • Trennikohtingul: Kristjan Kasearu
 • Alkohol ahvatleb kolme isiksusetüüpi
 • 8 fakti, mida pead une kohta teadma
 • Leia trennist rõõm ja nauding
 • Sain meditsiini abiga emaks
 • Suusatamise ABC
 • Võida talvemasendus, otsi abi valgusest
 • Kohusetunde must ja valge pool
 • Mida taimetoitlane talvel sööb?
 • Nahk ja juuksed jõuluks kauniks
 • 8 lihtsat harjutust: käsivarred trimmi

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee