Foto: PantherMedia / Scanpix
Pamela Eesmaa 4. detsember 2015 16:18
Su sodiaagimärk võib pajatada mõndagi selle kohta, mis su menüüs kaalu tõstab ja mis aitab paremat vormi saavutada. Uuri järele!

Jäär

Iseloomustus: tänu kaasasündinud lihastikule ja sportlikule kehatüübile on Jääral võrdlemisi harva kaaluprobleeme. Ja kui ka on, on ta kaalulangetamises edukas. Uhke Jäär armastab liha ja talle sobivad kuumad söögid, mille lisandiks tšilli ja küüslauk. Kuna Jäär kaotab huvi kiiresti, suudab mitmekäiguline eine tema meeli rohkem erutada kui üksainus toidukord.

Patupäevaks: šokolaadifondüü.

Dieedisoovitus: lühikesed ja intensiivsed dieedid on niivõrd energilisele inimesele, nagu Jäär on, parim lahendus, sest muidu tüdineb ta ruttu. Väike mahlapaast ja oled uus inimene!

Piira: soolased toidud ja alkohol.

Sõnn

Iseloomustus: kuigi pulliga ei seostu luksus ega sensuaalsus, on Sõnn just naudingute peal väljas. Meeleline loomus ja soov nautida head toitu teevad Sõnnist tüübi, kes kosub kergesti. Noored sõnnid on võimelised režiimi pidama, kuid alkohol ei tohiks nende meelest pidulaualt kunagi puududa.

Patupäevaks: mahlane ja rikkalik biifsteek või imposantne šokolaaditort koos klaasikese Taste of Diamondsiga (1,8 miljonit dollarit maksev šampanja).

Dieedisoovitus: dieetide katsetamise asemel peaksid minema jõusaali või pühkima jalgratta tolmust. Ja tee seda regulaarselt! Sõnnidel on kalduvus jääda trennist lausa sõltuvusse ja see tagabki hea vormi.

Piira: raskelt seeditavad (nt liha) ja rohkes koguses süsivesikuid sisaldavad toidud.

Kaksikud

Iseloomustus: Kaksikute hea vormi saladuseks on pidev tegutsemine. Suurema stressi korral võib selle tähemärgi esindaja otsida lohutust söömisest ja sel juhul hakkavad rasvad kogunema alakõhtu ja eriti puusadele.

Kaksikud on tuntud kõnemehed, kes on loodud pidulike õhtusöökide korraldajateks. Nad pole üldiselt pirtsakad ja eelistavad uusi maitseid, eriti rahvus-köökide omi. Varieeruvus igapäevases menüüs on oluline ja võimalus ise kokata on Kaksikutele ideaalseim viis süüa.

Patupäevaks: taipärane krabikook.

Dieedisoovitus: sa põletad kaloreid kiiresti ning vajad eridieeti vaid äärmisel juhul. Püüa süüa väiksemaid portse ja tihedamini, et hoida energiavaru pidevalt suur.

Piira: kohv, juurviljad, toidud pärmi ja töödeldud suhkruga.

Vähk

Iseloomustus: Vähke on kaht tüüpi: täiskuu ajal sündinud ümmarguse näo ja koguka vatsaga Vähid ja noore kuu ajal sündinud kriipsujukud, kes on pikka kasvu, kõhnad ja pikkade peenikeste jäsemetega ega võta eales kaalus juurde.

Lohutussöömine pole Vähile võõras. Kodust ja traditsioonidest sõrgupidi kinni hoidev Vähk on tuntud mugavus- ja kuuluvustunde otsijana. Talle meeldivad intiimsed ja hubased keskkonnad ning võimalusel tuleks tal süüa koduses rahus ja vaikuses.

Patupäevaks: Prantsuse sibulasupp.

Dieedisoovitus: kuna söömasööstud tekivad tunnete ajel, pead rohkem tegelema oma emotsioonidega. Vähile sobivad kodused, tervislikud ja vitamiinirikkad toidud.

Piira: õlised toidud, magus, maitseandjatest sool, töödeldud suhkur.

Lõvi

Iseloomustus: Lõvil on nautlev loomus ja ta kaldub väga kergesti juurde võtma. Kaslasele omaselt armastab ta liha, aga ka kõike muud head-paremat (ikka patust ja paksuks tegevat). Õnneks meeldib paljudele Lõvidele sportida, sest dieeti on neil raske pidada. Maovähendus-operatsioon on nende puhul tõenäolisem kui korralik dieediprogramm. Nad lihtsalt jumaldavad pillavat rikkust, uhkeid sööke ja rambivalgust.

Lõvi toidulaud peaks pakkuma tugevaid, rikkaid maitseid, näiteks karrit ja kaaviari. Kui vein saab otsa, pandagu Lõvi karaoket laulma või tantsima üle saali – ta ei vaidle vastu.

Patupäevaks: grillitud sea-kintsu-liha ja karrised köögiviljad.

Dieedisoovitus: sa tead isegi väga hästi, et näed ideaalne välja ega vaja mingeid dieete! Ära otsi volti sealt, kus seda pole, ja naudi iseennast!

Piira: piimatooted.

Neitsi

Iseloomustus: Neitsi on puhtuse ja naturaalsuse ihaleja, keda toidupoest leiab tõenäoliselt müslileti äärest. Ta on väga hästi kursis toiduainete päritoluga ja ootab söödavalt kindlat kvaliteeti. Neitsi on suur pedant ja väga kohusetundlik, ta pigem treenib üle või peab liiga ranget dieeti. Mõõdukus ja asjatundlik nõu on see, mida sa vajad.

Patupäevaks: rohelise salati segu viinamarjade ja jõhvikatega.

Dieedisoovitus: Neitsil tekib kiiresti motivatsioonipuudus ja tähelepanu hajub kergesti. Peaksid võtma kellegi appi, et püsida tervislikul lainel. Pöördu nõustaja poole, lase koostada toitumiskava või hakka sõbraga koos parema vormi nimel tegutsema. Omaloominguga võid endale liiga teha.

Piira: raskelt seeditav toit (nt liha) ja šokolaad.

Kaalud

Iseloomustus: Kaalud on tähemärkide seas kõige suuremad maiasmokad, kes armastavad degusteerida aeglaselt, mõttega ja uusi maitseid avastades. Nad otsivad toidust harmooniat ja tasakaalu. Kui miski muu neid söömist piirama ei pane, siis soov iga hinna eest ilus olla on nende edu võti.

Patupäevaks: tuuletaskud kookoskreemi ja karamellistatud banaanidega.

Dieedisoovitus: taimetoidud ja karm treeninguprogramm sobivad sulle hästi. Organiseeritud ja planeeritud päevakava on Kaaludele parim võimalus figuuri trimmida. Ära lase end kanda juhusest ja hetkemeeleolust, vaid pane paika plaan.

Piira: alkohol, karboniseeritud joogid, toidud pärmi ja töödeldud suhkruga.

Skorpion

Iseloomustus: tundlik ja emotsionaalne Skorpion teeb kõike kirega. Kui vaja alla võtta, pühendub ta ikka ihu ja hingega. Pikad seksimaratonid on parim viis kaalu langetada.

Skorpion armastab väga vürtsikaid toite, ent nende söömist võiks piirata. Tal on toiduga tõsine armuafäär. Sõnn suudab küll Skorpioniga küll jõulisusega konkureerida, kuid viimase maitsmispungad on palju keerukamad ja vilunumad rikkalikuks naudinguks.

Skorpioni ostukorv peaks sisaldama rohelist sibulat, küüslauku, murulauku, peterselli ja koriandrit.

Patupäevaks: kõrvitsaseemneõliga krõbestatud baguette’i viilud hallitus-juustu ja pirniga.

Dieedisoovitus: Skorpionide tees on “kõik või mitte midagi!”. Sul on tugev tahe ja vahet pole, mis programmi sa ette võtad: kui oled otsuse teinud, saadab sind edu.

Piira: liigrasvased ja magusad toidud, pärm, sool, töödeldud suhkur.

Ambur

Iseloomustus: Ambur on tihti tugev ja lihaseline, andekas ja väga hea sportlane. Treenib palju ja kohusetundlikult. Amburi planeet Jupiter (küllusesarv) annab rikkust, vara ja võimaluse isukalt süüa-juua ja kosuda. Väga ranget režiimi Ambur ei talu, pigem spordib rohkem.

Ambur on ka maailmarändur, kes naudib aromaatseid eksootilisi toite. Talle meeldib tundmatus ja ta erutub võimaluse peale saada proovida midagi rahvusvahelist. Piknikud, matkad, väljassöömised sobivad Amburile hästi.

Patupäevaks: Maroko lambahautis kikerherneste ja kuivatatud ploomidega.

Dieedisoovitus: sa armastad vabadust ja igapäevaste naudingute piiramine ei ole sinu jaoks. Regulaarsed ja mõnusalt pikad jalutuskäigud looduses aitavad sul vormi hoida, mitte range dieediplaan.

Piira: magusad, töödeldud suhkruga toidud ja alkohol.

Kaljukits

Iseloomustus: Saturni mõju all olev tõsine Kaljukits on võimeline piiri pidama ning kohusetundlikult ja järjepidevalt trenni tegema. Traditsiooniline Kaljukits on tähelepanelik ja tunneb hästi oma keha ja harjumusi. Teda ei maksa üllatada tundmatute roogadega, vaid pakkuda vana ja tuntut. Seetõttu on kehvi toitumis-harjumusi muuta ääretult raske.

Patupäevaks: kartulipüree rukola ja karamellistatud sibulatega.

Dieedisoovitus: sulle sobib süsteemne menüü, hästi organiseeritud ja läbimõeldud treeninguplaan. Omaloomingu ja juhuse peale ära lootma jää.

Piira: raskelt seeditavad (nt liha) ja vürtsikad toidud, šokolaad.

Veevalaja

Iseloomustus: uudishimulik ja ekstsentriline väsimatu võõrustaja, kes ise harva kosub. Alla võtab aga pedantse järjekindlusega. Veevalaja oskab õhtusöökidest lugu pidada ja nautida. Kuigi ta on uudishimulik, talle tarakane ja rohutirtse eelroaks müüa ei õnnestu. Kuid korralik dinee võib tema meeled täita pikemaks ajaks ja seetõttu vähendada ülesöömise ohtu järgmistel päevadel.

Patupäevaks: puuviljapirukas.

Dieedisoovitus: individualistina tuntud Veevalaja on võimeline ise koostama oma dieedi- ja treeninguplaani. Sinu põhjalikkus aitab sul koguda õiget infot ja olla iseenda kõige parem peremees.

Piira: kohv, šokolaad, energiajoogid, pärmi ja töödeldud suhkruga toidud.

Kalad

Iseloomustus: Kalad on emotsionaal-sed sööjad. Söömisperioodid vahelduvad askeetlikematega. Neil on raske pidada dieeti, kuna vihkavad piiranguid ja režiimi. Kalade kaalu tõstavad joogid: ülimagus piimakohv, liköörid ja veinid, limonaadid.

Armastus mereandide vastu määrab Kalade toidulaua. Nad on tähemärkide seas ühed loovamad ja oskavad hinnata kaunilt serveeritud einet. Nipp Kaladele, kuidas vähem süüa: imetle rooga, lase süljenäärmetel tööle hakata ja neela kolm korda sülge, enne kui asud roa kallale.

Patupäevaks: paella.

Dieedisoovitus: sinu õrn hing otsib tasakaalu. Sulle ei sobi jõusaalis rassimine või jooksurajal piinlemine. Vali jooga, Pilates, rahulik sörk ja premeeri end kord nädalas hea ja paremaga.

Piira: magusad joogid, alkohol, kohv, õlised toidud, spargel, maiustused, pärmi, liigse soola ja suhkruga toidud.