Lapsed

Soome lastepsühhiaater: inimene on kõige vägivaldsem kahe-kolmeaastasena (5)

LISA KOMMENTAAR

õige 29. juuni 2016 11:29
Täiesti õige arvamus ja jutt. Nüüd on tähtis last sellel eluetapil õieti suunata ja aidata. Ega naljapärast ei pea terapeudid kõige ohtlikumaks vanust siis 0-3 eluaastat. 100% kirjutajaga nõus. Meist lastevanematest oleneb ikka väga-väga palju. Kui laps tunnetab hoolivat ja armastavat suhet, siis ei juhtu temaga edaspidi mitte kui midagi. Kasvab normaalne ühiskonna liige. Ka hiljem kaasuvad elusündmused (surmad ja muud hingelised traumad) "elavad" hoolivat armastust saanud lapsed väga kenasi üle ja tulevad sellega toime.
tibu 8. detsember 2015 07:19
Kas väikesena õpetame lapse paberit rebima (mis on lapse näppudele väga raske tegevust) ja hiljem juba lõhub meil nõusid? Jutt on poolik kuidagi. Ainult üks mõte sees.
Tuletan meelde 8. detsember 2015 12:13
Eestis teeb asia hullemaks koduste laste vale toitmine. Kuuseokste smuuti ei ole vaikelapse toit, sel juhul peaks rinnapiimaga toitma, kuni lasteaias suua antakse.
Ka taskasvanu muutub agressiivseks, kui veresuhkur liiga madalale langeb.
muide 8. detsember 2015 05:41
soomlased on vägivaldsed sünnist surmani!
Alex 7. detsember 2015 19:23
Tunnen ennast ja ei tunne ennast, tunnet ei olegi, sest tunnet ei ole,et ma tunnen ennast ja tunde tunne ei tunne tunnet ..... !!!!????Lähen vähe mõtlen,sest tunnen et.......