Lapsed

Seljaajusongaga sündinud poiss saab annetajate toel uued ortoosid 

Silja Paavle, 9. detsember 2015 10:18
Pilt on illustratiivneFoto: PantherMedia / Scanpix
SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitab oma oma annetajate toel osta 3-aastasele Vladimirile vajalikud kõnniortoosid ja ortopeedilised jalatsid, mis võimaldavad tal säilitada seniste abivahenditega saavutatud kõnnioskust.

Vladimir sündis seljaajusonga ja alakeha halvatusega, mistõttu vajab laps eakohase arengu toetamiseks ortoose, ortopeedilisi jalatseid ja korrigeerivaid jalatugesid. Abivahendid võimaldavad halvatud jalgade kõndimisvõimet võimestada.

Samal teemal

TÜ Kliinikumi lastekliiniku taastusravi arsti Tiina Linnu sõnul peab lapse kasvades abivahendeid regulaarselt välja vahetama, sest ortooside ja ortopeediliste jalatsite olemasolu on lapse jaoks ainuvõimalik viis püstiasendis liikumiseks. Eelmised ortoosid on Vladimirile aga juba väikeseks jäänud.

Perekond käib lapsega järjepidevalt taastusravis, mis on mõjunud lapse arengule väga positiivselt. „Praeguseks on lapse arendamisel jõutud parima võimaliku tulemuseni. On oluline, et kõnnioskus ortooside toel säiliks, võimaldades lapsele suuremat iseseisvust ja eakohast arengut," ütles dr Lind.

Vladimirile vajalike ortooside täishind on 5831,70 eurot, millest 90% on riiklikult kompenseeritud. Ülejäänud 583,17 eurot ehk 10% täishinnast jäi pere kanda. Lapse elukohajärgne omavalitsus toetas ortooside ostmist 290 euroga, ülejäänud 293,17 euro tasumisel tuli appi Lastefond.

Samal teemal

08.01.2016
Sillamäe noored kogusid heategevuskontserdiga Lastefondile ligi 1000 eurot
23.12.2015
Riik asub toetama haruldase nahahaigusega Cassandra haavahooldusvahendite soetamist
23.01.2015
Vitamiinid toidulisandina – millal mida võtta, millal jätta?
12.03.2014
7-aastane liikumispuudega Henri sai Lastefondi abiga endale uued jalatoed