Uudised

Eesti Reumaliidu väljaanne ReumaKiri lõpetab ilmumise 

Õhtuleht.ee, 10. detsember 2015 11:25
Foto: Erakogu
Novembrikuus ilmus Eesti Reumaliidu kvartaalse väljaande ReumaKiri viimane number, mille põhjuseks toob ReumaKirja peatoimetaja Kadi Hainas ajakirja väljaandmisega seotud kõrged kulud.

ReumaKiri alustas ilmumist viis aastat tagasi ning oli esialgselt Eesti Reumaliidu liikmetele mõeldud infokiri. Ajapikku kasvas sellest välja täisväärtuslik 36-leheküljeline ning olematu reklaamiga ajakiri, mille kaasautoriteks olid kõrgharidusega ajakirjanikud, reumatoloogid, reumaõed, taastusarstid ja füsioterapeudid.

Samal teemal

„Eesti Reumaliidu ja Eesti Reumatoloogia Seltsi andmetel on Eestis üle 200 000 luu ja liigesehaige. Kui saime ReumaKirjas ilmunud artiklite kaudu aidata nendest väikesel osalgi luu- ja liigesehaigustega toime tulla, on meie eesmärk täidetud," sõnab ReumaKirja peatoimetaja Kadi Hainas.

„Oleme saanud kiidusõnu nii patsientidelt, Sotsiaalministeeriumi kui ka Haigekassa ametnikelt, reumatoloogidelt ja teistelt erialaspetsialistidelt, kes on ReumaKirja lugenud. Seetõttu on kurb, et viie aasta pikkune ajakirja arendusprotsess väljaande lõpetamisega kulmineerus," kommenteerib olukorda
Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson.

Jaakson ja Hainas lisavad, et kui ReumaKirja väljaandmiseks peaks tekkima rahalisi vahendeid, on valmisolek ajakirja taasloomiseks olemas.

Samal teemal

02.05.2015
Reumaatiline polümüalgia ja sellega sageli kaasnev oimuarteripõletik
25.04.2015
Biosimilaride vajadus Eesti turul on suur
15.04.2015
Christoph Kolumbuse vastuoluline lugu
12.04.2015
Avameelselt haigusest ehk armastab ei armasta...