Uudised

Ossinovski: tervishoiutöötajate arvu tuleb suurendada (5)

Silja Paavle, 15. detsember 2015 11:02
Jevgeni OssinovskiFoto: TEET MALSROOS
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski rõhutas täna konverentsil „Meditsiin 2016" peetud kõnes, et kokkuhoid tervisevaldkonnas ei tohi mingil juhul tulla meditsiinitöötajate arvelt. Pigem tuleb nende arvu lähiaastatel suuta kasvatada.

„Olen korduvalt rõhutanud, et kindlasti ei tohi kärbe puudutada tervishoiutöötajaid ja seda väga lihtsal põhjusel – neist on meil niigi puudus," lausus Ossinovski. „Ehkki järgmisel aastal räägime me tugiteenuste personalikärpest, siis lähiaastatel näeme me tervishoiutöötajate arvu kasvu," lisas minister ja viitas esmajärjekorras õdede arvu suurendamise vajadusele Eesti tervishoius.

Samal teemal

Riik on olukorras, kus tööealist elanikkonda jääb järjest vähemaks. Seetõttu on oluline, et riigisektor seab endale eesmärgiks toimida senisest efektiivsemalt. Sama kehtib ka riigi asutatud eraõiguslike sihtasutuste kohta, mis peavad pidevalt eneseanalüüsiga tegelema ning kaaluma ühe võimalusena tugiteenuste era- või kolmandale sektorile delegeerimist.

Järgmisel aastal võtab sotsiaalministeerium tähelepanu alla tervishoiutöötajate vajaduse prognoosi järgnevaks kümnendiks ning sellega otseses seoses oleva praktikakorralduse ja rahastuse küsimuse. Lisaks on plaanis lahendada kolmandate riikide arstide küsimus – vastav eelnõu on peagi ministeeriumist teele minemas.

Sotsiaalministeeriumi valitsemisala eeldatava kärpe koguarv on 235 teenistuskohta 11 179-st ehk 2,1%. Kärpeid tuleb teha kõigil alates ministeeriumist endast ja selle ametitest ning lõpetades raviasutustega. Ossinovski on seisukohal, et arvestades asutuste tugevat juhtimistaset, on see kärbe kõigile jõukohane. Ta kinnitas, et läbirääkimised haiglatega jätkuvad.