Uudised

Miks põlved raksuvad? (4)

Silja Paavle, 17. detsember 2015 12:07
Foto: MATI HIIS
Mu põlved raksuvad sageli. Millest see võib olla? Kas selle vastu on mingit ravi?

Vastab Kadri Sirkas, Tõnismäe Südameapteegi proviisor: "Põlvede raksumine võib olla tingitud normaalsest liigeste kulumisest. Liigeste heaolu jaoks tuleb tarbida igapäevaselt piisavalt vett ning kasulikke rasvu (mida saab nt pähklitest, avokaadost, rasvasest kalast). Liigeskõhre koostisse kuuluva glükoosamiini või kondroitiini juurdetarvitamine võib raksumist vähendada. Abi on põlve ümbritsevate lihaste tugevdamisest mõõduka trenniga ning kehakaalu normi piires hoidmisest.

Üle tuleb vaadata treeningkoormus. Vältida trenne, mis rõhuvad tugevalt põlvedele. Ujumine, rattasõit ja kepikõnd annavad tubli füüsilise koormuse, olles samas põlvedele ohutud. Ehk olete endalegi märkamata mõne pisitrauma üle elanud? Samuti võiks kontrollida igapäevaste ja spordijalanõude toestust ning kaaluma põlveliigest fikseerivate tugisidemete kasutamist.

Siis, kui raksumisele tuleb juurde turse, punetus ja valulikkus, konsulteerida pere- või erialaarstiga. Leevendust pakuvad valu- ja põletikuvastased ravimid, nii suukaudsed kui pealemääritavad."

Samal teemal

12.02.2016
Talisport: kui suusatada ja kelgutada ei saa, harrasta kepikõndi