Foto: PantherMedia / Scanpix
Geidi Raud 15. jaanuar 2016 16:00
Talvekuude külm ja karge õhk ning kapuutsi ääre alt vägisi sisse tuiskav lumi mõjuvad nahale halvasti. Samuti kuivatavad talvel nahka ka kuiv õhk ja keskküte, räägib kosmeetik Moonika Sibul. Kõik see soodustab naha veekadu, põhjustades naha punetust ja ketendust.

Talvisel ajal tuleks pöörata suuremat tähelepanu naha niisutamisele ja toitmisele. Kõige tundlikumad piirkonnad on Tallinna kesklinnas asuva ilusalongi Sinine Salong kosmeetiku Moonika Sibula sõnul käed, huuled ja nägu. „Käsi saab kaitsta külma poolt põhjustatud kuivamise eest eelkõige kindaid kandes. Käsi peaks kreemitama mitmel korral päevas, seetõttu oleks hea kanda kätekreemi alati endaga kaasas," õpetab ta, kuidas käed talvel hoolitsetud ja pehmed hoida.

Jälgi kreemide koostist!

„Kreemid olgu tavapärasest toitvamad. Eelistada tuleks õli-vesi kreemist koostist, kuna suurema veesisaldusega vesi-õli losjoonid kipuvad käreda pakasega pigem tegema kahju, kui kasu," märgib kosmeetik. Ta lisab, et kreemide koostist lugedes tuleks jälgida, et need ei sisaldaks alkoholi, liialt parfüümi, eeterlike õlisid ja teisi pigem nahka kuivatavaid koostisosi.

Kosmeetik soovitab vältida ka vaseliini ja mineraalõli baasil tehtud salve ja kreeme, kuna pikemal kasutamisel need ikkagi pigem kuivatavad nahka ja ummistavad poore.

„Eelistatud koostisosad oleksid erinevad lipiidid: hüaluroonhape, glütseriin, oliivõli, jojoba õli, mandli õli, sheavõi, kakaovõi jt teada tuntud niisutajad," loetleb Sibul.

Kõige suurem risk külmast tingitud nahakahjustuste saamiseks on inimestel, kes näiteks töö tõttu pikemat aega õues peavad viibima. „Soovitan neil kasutada lokaalselt ehk näiteks põskedel ja ninal spetsiaalset ilmastiku kaitsekreemi, mis on kordades rasvasem ja annab tõhusama kaitse pakase eest."

Kosmeetik rõhutas, et talvel võiks enne näokreemi peale kandmist selle alla panna ka niisutavat või toitvat seerumit. „ Seerumid imenduvad sügavamale, on tugevatoimelisemad ja tegelevad naha probleemi juurpõhjusega," selgitab Sibul lisades, et niisutavat seerumit võib kasutada igas vanuses.

Ära ei maksa unustada ka kord nädalas näonaha koorimist ja maski tegemist.
Naha eest saab hoolt kanda ka pakase paukudes soojas voodis und nähes, sest naha uuenemine toimub öösel. Seetõttu oleks hea õhtuti tarvitada spetsiaalset öökreemi või tavalisemast toitvamat kreemi. „Kuiva naha tüübiga inimesed saavad sama kreemi kasutada nii päeval, kui ka öösel. Rasusema ja segatüüpi nahaga peaksid aga kasutama midagi kergemat päeval ja toitma oma nahka just öösiti," õpetab kosmeetik.

Ilusa naha nimel tasub vaeva näha

„Üleüldiselt sobivad talvel enamasti kõigile niisutavad ja nahka taastavad hooldused. Igasuguste happekoorimiste jaoks on talv lausa ideaalne aeg. Muuseas õiged happed aitavad nahka muuta tugevamaks ja panna selle paremini tööle," selgitab kosmeetik ja soovitab noorusliku ning terve naha nimel tasub vaeva näha, sest hiljem kahjustusi likvideerida on juba palju raskem.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

juut 15. jaanuar 2016 20:56
hapukapsast palju süüa
KÜSIGE mehe käest,,!, 15. jaanuar 2016 19:18
JÄLGIME KREEMIDE KOOSTIST KÜLL ---JA SEE MEESTE SPERMA --OM PARIM
15. jaanuar 2016 19:27
süda läheb pahaks su kommentaari lugedes, jäta oma haiged teadmised endale
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS