Foto: PantherMedia / Scanpix
Irje Karjus (Metsamoor) 21. jaanuar 2016 16:45
Kõik taimed, millega toidame oma keha või hinge, annavad uut eluenergiat ning parandavad, noorendavad ja tasakaalustavad meie füüsist, mõtlemist, tundeid ja hingemaailma.

Põldosi on ränirikas taim. Ränil on võime ühineda C-vitamiiniga, see aga tugevdab immuunsust. Räni mängib olulist osa naha, juuste ja küünte terves väljanägemises. Põldosja kasutades annad ka oma kehale võimaluse uueneda ja nooreneda. Tee põldosjast vanne, näoauru, loputusvett.

Kui plaanis on ette võtta organismi puhastav dieet, joo põldosjateed. Võta 1 tl põldosjaürti klaasi kuuma vee kohta ja lase tõmmata 10 minutit. See aitab organismil taastuda ja uueks kasvada.

Tatar on nii suurepärane kosmeetikum kui ka elustav toit: rakud rõõmustavad ja tervis paraneb. Tatar annab palju eluks vajalikke aineid, et toita organismi tervislikult, suurendada tema vastupanu- ja eneseloomisvõimet.

Tatar on vägilaste toit. Ta sümboliseerib jõudu ja väge ning annab jaksu eluraskustes vastu pidada. Tatar on sümboolselt seotud ka jõukusega ja seda kasutati vaesuse peletamiseks. Kui hoiad köögis tatrateri, ei kao sealt jõukus.

Tänu kergelt lahustuvatele valkudele (albumiinid, globuliinid) omastab organism tatart kuni 80% ulatuses. Tatar sisaldab B-grupi vitamiine, E-, C-, K-, A- ja P-vitamiini, 18 aminohapet, sealhulgas ka asendamatuid aminohappeid, boori, floori, fosforit, räni, kroomi, magneesiumi, mangaani, kaltsiumi, koobaltit, kaaliumi, joodi, rauda, orgaanilisi happeid jm.

Kui sul on võimalik saada eestimaist tatrakruupi, siis idanda seda. Neid idusid süües märkad, kuidas paraneb jume, kaovad üleliigsed kortsud, keha täitub värske jõuga ja mõtted lähevad selgeks. Inimene lööb särama ja täitub elutahtega. 

Kortsuvastane peterselli-tillimask
• 3 oksa peterselli
• 3 oksa tilli (umbes 10 cm pikkust)
• 1 sl piima (parem on hea rasvane maapiim)

Pane peeneks lõigatud taimed uhmrisse ja uhmerda niikaua, kuni mahl tuleb välja, lisa 1 sl piima. Sega ained ühtlaseks massiks ja kanna näole, hoia 15 minutit. Võid kasutada ka kuivatatud taimi. Sel juhul leota purustatud taimi 10 minutit enne nahale kandmist piimas. Loputa nägu leige veega puhtaks.

Kuni su nahk pole veel nii kortsus, kui on käharpetersell, söö teda mõnuga ja tee temast ka ilurohtu oma nahale.

Toitev kortslehe-hapukooremask
• 2 kortslehte
• 1 sl hapukoort

Peenesta kortslehed ja uhmerda, kuni mahl välja tuleb. Lisa hapukoor. Sega ühtlaseks massiks. Kanna puhastatud näole ja hoia 15 minutit. Võid kasutada ka kuivatatud taimi. Sel juhul hoia taime-puru enne näole kandmist 10 minutit hapukoore sees.

Kortsleht on igipõline naistetaim, ta mõjutab naiste suguorganeid ja värskendab mälu. Kortsleht on igavese nooruse taim – kes viitsib hommikuti käia kortslehe pealt kastepiisku korjamas ja neid näole piserdab, see säilitab kauaks jumeka pale ja noorusliku väljanägemise. Kasuta kortslehte, et tõsta lihastoonust ja noorendada oma keha.