Hea nõu

Juuksur: Viis miinuskraadi on viimane piir, mil võib palja peaga käia (15)

Silja Paavle, 21. jaanuar 2016 11:50
Juuksur Kelly MadissoonFoto: Erakogu
Talvel ei tohi külmakraadide eest unustada kaitsta ka juukseid. WoW Studio juuksur Kelly Madissoon annab nõu, mida saaks iga inimene enda juuste jaoks igapäevaselt ära teha ning mida halba võivad saabunud külmakraadid meie juustele teha.

Kuidas saabunud külmakraadid meie juukseid ohustavad?

Kuna külmaga tõmbuvad peanaha kapillaarid kokku ja juuksekarva sibul saab organismist vähem vajalikke toitaineid, aeglustub juuste kasv ja juuksed võivad hakata katkema ning välja langema.

Kuidas saab iga inimene enda juukseid suure külma eest hoida ja kaitsta?

Asendamatu juuste kaitsja on müts, eriti talvel. Viis miinuskraadi on viimani piir, mil võib palja peaga juukseid kahjustamata käia. Vali õhku läbilaskev müts, mis säilitab juuste kohevuse ja ei suru hommikul tehtud soengut peadligi! Juukseid peab kaitsma kogu pikkuses. Kindlasti ei tohi õue minna niiskete juustega, sest nii nagu jäätub vesi, jäätuvad ka juuksed.

Milliseid igapäevaseid protseduure te soovitaksite inimestele koduseks juuksehoolduseks?

Kõik algab õigesti valitud juuksehooldustoodetest. Vali šampoon vastavalt enda juuksetüübile ja palsam hetkeolukorra järgi. Talvisel ajal võta vajadusel vitamiine, joo piisavalt vett ja hoidu stressist!

Juuste pesemisest rääkides — kas neid tohib pesta iga päev?

Jah, tohib, kui juuksed on terved, kuid soovitatav oleks valida õrnatoimelised, spetsiaalselt igapäevaseks pesuks mõeldud tooted. Korra kuus võiks pesta sügavpuhastava šampooniga, eriti need inimesed, kes kasutavad palju viimistlustooteid (geelid, vahad, lakid jt) või kellel on rasune peanahk.

Mis on see üks asi, mida iga inimene võiks enda juuste jaoks igapäevaselt ära teha?

Talvisel ajal on soovitav valida tugevama toimega intensiivpalsamid, kord nädalas teha ravimaske. Juuste elektrilisuse vähendamiseks soovitan kasutada juustesse jäetavaid proteiinirikkaid spreisid, mida võib kasutada iga päev.

Samal teemal

31.03.2016
Juuksehooldus: kuidas valida õigeid tooteid?
23.02.2016
Kuidas tuhmid juuksed taas särama saada?
13.01.2016
Keratiin – ilusüst juustele
07.12.2015
Kuidas juuste väljalangemist peatata?