Kanepitaim
Ohtuleht.ee 2. veebruar 2016 09:59
Meditsiinilise kanepi kasutajad vahetavad üha enam oma retseptiravimid kanepi vastu, vahendab Counter Current News.

Uus murranguline uuring annab aimu sellest, et toimunud on suur muutus inimeste teadlikkuses ja arusaamises kanepist kui meditsiinilisest ravimist. Ameerika Ühendriikides on meditsiiniline kanep legaliseeritud juba 23 osariigis, lõõgastumiskanep neljas osariigis.

Viis retseptiravimit, mille puhul nähakse kanepis asendust:

1. Vicodin (valuvaigistid)

Mitmed uuringud on näidanud, et kanep on efektiivne vahend vähendamaks kroonilise valuga inimeste vaevusi. Iga päev sureb 44 ameeriklast valuvaigistite üledoosi tõttu.

2. Xanax (ärevushäirete ravim)

Mõned inimesed arvavad, et kanep põhjustab ärevushäireid ja paranoiat. Kuid paljud, kes kannatavad ärevushäirete all, on öelnud vastupidist ning nemad on täheldanud ärevushäirete vähenemist.

3. Adderall (stimulandid)

On leitud, et tähelepanupuudushäirega (ADD) ning tähelepanupuudus- ja hüperaktiivsushäirega inimesed (ADHD) inimesed on saanud kanepist abi.

4. Ambien (unerohud)

Kõige rohkem kasutatakse kanepit uneprobleemide ravimiseks.  On leitud, et kanep võib asendada unerohtusid nagu Ambien.

5. Zoloft (antidepressandid)

See ei pruugi küll kõikidele sobida, kuid paljud, kes kasutavad kanepit, ütlevad, et sellel on depressiooni vähendav toime. Lisaks on meditsiinilisel kanepil palju vähem kõrvalmõjusid kui retseptiga antidepressantidel.

Samal teemal

Kommentaarid  (132)

ei kanepile 3. märts 2016 01:16
Ehk jätaks ravimiteema arstide otsustada ikkagi ja kodus ravimiseks ravimtaimedega võiks tuntuimaid nagu küüslauk stiilis ravimtaimi kasutada.
http://eikanepile.blogspot.ie/2015/11/poolt-ja-vastu.html
õlist kogemus 3. märts 2016 01:10
kuna kanepiõli tervislikest omadustest olen lugenud, siis ostsin endale kaa kanepiõli, täpsemalt orgaaniline hemp õli..kuidasiganes, igasuguste erinevate nahahädade osas aitab maruhästi aga kõike mida saab peale määrida, ei maksa sisse süüa (veel vähem siis suitsetada). Valuvaigisti mõttes katsetasin kaa ära ja aitas..aga suure agaga..miskil kummalisel kombel mulle ikkagi hakkas see õli pähe ja teelusikatäiest õlist suutsin ma kokku kukkuda..hilisemal uurimisel et kui nii ohutu siis et miks vb siiski õnnetult lõppeda nn ravimi võtmine? Kui sa juhtumisi allergiline oled, on üks võimalus..sorry, aga ei ole lasnud end testida kanepiõli suhtes kas olen allergiline vai mitte..teine variant oli kas vähene vee tarbimine eelnevalt või vähene toitumine..kes mulle nüüd ütleb kui palju ma peaks seda vett eelnevalt tarbima nii igaks juhuks või sööma et ma kokku ei kukuks? Hea oli et trepist alla ei kukkunud aga piisava ohutunde tekkitas nn ohutu proovimine mis ei pidada high tegema aga pidada valu vaigistama ja tulemus oli puhta kahe otsaga
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS