Uudised

Ravimiamet: gripivaktsiin hakkab Eestis lõppema (4)

Õhtuleht.ee, 28. jaanuar 2016 13:02
VaktsineerimineFoto: TEET MALSROOS
Müügiloa hoidja Sanofi Pasteur S.A. on käesoleval hooajal toonud Eestisse 32 800 annust gripivaktsiini, mis on natuke rohkem, kui eelmisel hooajal vaktsiini kulus, teatas Ravimiamet. Suurenenud huvi tõttu vaktsineerimise vastu on see kogus praeguseks lõppemas.

Praegu on www.raviminfo.ee ja www.apteegiinfo.ee portaalide andmetel vaktsiin saadaval ligikaudu 20 apteegis üle Eesti. Lisaks võib vaktsiini alles olla ka perearstikeskustes ning haiglates.

Samal teemal

Inimene, kes soovib ennast vaktsineerida peaks võtma ühendust oma perearstiga ning paluma tal kirjutada retsepti, seejärel saab uurida apteekidest, kus vaktsiini veel saadaval on. Kindlasti tasub apteeki ette helistada ja saada kinnitus, et vaktsiini veel on, sest ülalmainitud veebilehed kajastavad apteekide laoseisu viivitusega (vaktsiin võib olla kellelegi juba ära müüdud).

Ravimiamet on valmis erandkorras lubama Eestisse ka võõrkeelses pakendis vaktsiini, nagu möödunud aasta novembris 1800 annuse osas tehti.

Vaktsiinitootjad on öelnud, et rohkem vaktsiini nad käesoleval hooajal Eestisse tuua ei planeeri, kuid Ravimiamet uurib siiski nende võimalusi täiendavateks tarneteks ning on valmis ka olukorraks, kus tuleb lubada müügiloata vaktsiini.