Terviseuudised

Eluaegne tervisesportlane Rita Rätsepp 

Kaire Talviste, 29. jaanuar 2016, 08:47
 Aivar Kullamaa
Elu on elamiseks ja nautimiseks, kindlasti kuuluvad sinna sport, hea söök ja mõnus seltskond – niimoodi suhtub elusse näitleja ja psühholoog Rita Rätsepp (53). Märksa avatumalt ja optimistlikumalt kui tema kehastatud Sirje sarjas "Pilvede all".

Olgu väljas 20 kraadi külma, sadagu taevast või pussnuge, Rita läheb igal juhul õhtusele jooksu- või kõnniringile. See on nagu aamen kirikus! Enamasti kulub tal umbes tund, aga kui hoog sees, võib minna kauemgi. Rita armastab liikumist ja värsket õhku.
"Mul on liikumist väga vaja. Korrastan sel moel oma mõtteid," ütleb ta. Istuva töö häda on selles, et energia jääb kinni, kõndimine aitab selle taas liikuma.
Ent ega Rita siis niisama longi: see on ikka kiirkõnd või jooks ja vastavalt tundele ka intervall ehk käimine vaheldumisi jooksuga. Aeg-ajalt ühendab ta kõnniga kohalolekuharjutuse ehk teeb meditatiivset kõndi, korrates kogu aeg Šiva nime (käimise rütmis kõlab see va-ši, va-ši). "Olen teadlik oma kõndimisest ja keskendun täiesti sellele," selgitab Rita.
Ka jooksmine pole näitlejanna puhul igav rutiin. Teadliku jooksmise oskuse omandas ta Kristjan Puusilla Elujooksu koolitusel. "Kristjan õpetas, kuidas luua igast jooksust kordumatu sündmus. Kuulata oma keha, avastada ennast, ümbrust ja uusi kohti, tajuda looduse rütme," kirjeldab Rita elavalt, kuidas ta avastab Tallinnas üha uusi marsruute.

Millega Rita Rätsepp veel tegeleb, sellest loe lähemalt ajakirjast Tervis Pluss.

 

 

Liitu ajakirja Tervis Pluss Facebookiga SIIT!
Telli ajakiri Tervis Pluss SIIT!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee