Uudised

Perearsti vahetamine ja leidmine Tallinnas muutub pidevalt lihtsamaks (1)

Õhtuleht.ee, 29. jaanuar 2016 14:30
Pilt on illustratiivneFoto: KAAREL TIGAS
Kõikidel Eesti elanikel või siin elamisloa alusel viibivatel välismaalastel on õigus omada ja vajadusel vahetada perearsti. Perearsti vahetuse teema kerkib reeglina päevakorda kas inimese elukoha vahetuse või harvadel juhtudel perearsti kohamuutuse järel.

Perearstidel on oma kindel teeninduspiirkond, milleks on enamasti kohaliku omavalitsuse üksus nt. Pärnu või Tartu linn, Värska vald või Toila vald. Tallinn on varasemast ajast jagatud teeninduspiirkondadeks tänavate kaupa, mis muutis perearsti vahetamise või valimise väga keeruliseks. Keerukust lisas tõsiasi, et Tallinn ehitab. Pidevalt kerkis juurde uusi eramuid, mis ei kuulunud ühegi perearsti teeninduspiirkonda.

Samal teemal

Olukorrale lahenduste leidmiseks alustas Terviseamet 2013. aastal läbirääkimisi Tallinna perearstidega, sooviga laiendada teeninduspiirkonnad linnaosapõhisteks. Tänase, 29. jaanuari seisuga on Tallinnas muudetud linnaosapõhiseks 79 perearsti teeninduspiirkonnad 268-st, nende hulgas on ka päris uute nimistute avamisi. Linnaosapõhiseid teeninduspiirkondi leiab Kristiine, Haabersti, Kesklinna, Pirita ja Nõmme linnaosadest.

Samuti on igas linnaosas perearste, kelle teeninduspiirkond on linnaosapõhine ja kelle nimistu piirsuurus pole täitunud. Juhul kui inimene ei leia Terviseameti registrist mveeb.sm.ee oma tänavat ühegi perearsti teeninduspiirkonnast, saab ta registreerida ennast linnaosapõhise teeninduspiirkonnaga perearsti juurde. Infot linnaosapõhiste perearstide kohta saab Terviseameti kodulehelt või peremeditsiini osakonna peaspetsialistilt Ive Vikströmilt: (ive.vikstrom|ä|terviseamet.ee , tel 6509850).

Kui teie perearst vahetab asukohta, siis tal ei ole kohustust oma nimistu iga patsienti individuaalselt teavitada asukoha muutusest. Piisab kui perearst annab esimesel võimalusel teada oma asukoha vahetuse plaanist keskuse teadetahvlil ja oma keskuse veebilehel.

Juhul kui perearst kolib, jääb patsient endiselt perearsti nimistusse ning perearstiabi on kõigile nimistu patsientidele tagatud.

Samal teemal

13.03.2017
Perearstid ja nakkushaiguste arstid räägivad erialade vahelisest koostööst
09.09.2016
Eraomanik sulges tee, patsiendid pääsevad tohtri juurde läbi baari õue
26.00.2016
VÕRUMAA KÜLAMEES: käin Tartus hambaarstil. Võrus ei saa löögile!
25.00.2016
Pereõed saavad retsepti väljakirjutamise õiguse