Hea nõu

Kui juhiloa taotlejal on vajalik uneapnoe uuring - kes selle eest tasub? (17)

Toimetas Silja Paavle, 1. veebruar 2016 11:55
Foto: PantherMedia / Scanpix
Alates 1. jaanuarist kehtiva muudatuse kohaselt tuleb keskmise või raske uneapnoe sündroomi kahtluse esinemisel juhiloataotleja enne juhiloa väljastamist või uuendamist suunata eriuuringutele - kes tasub uuringute eest?

Haigekassa esmatasandipaketi talituse juht Külli Friedemann vastab ajakirjas Perearst: "Seadusandluse kohaselt tasub mootorsõidukijuhi ja juhtimisõiguse taotleja tervisekontrolli eest mootorsõidukijuht ja juhtimisõiguse taotleja ise, kuigi võib tasuda ka tööandja. Obstruktiivse uneapnoe sündroomi kahtluse korral saab patsiendi suunata unemeditsiiniarsti (somnoloogi) konsultatsioonile ja vajaduse korral tehakse ka diagnoosi kinnitamiseks vajalikud spetsiifilised uuringud.

Obstruktiivse uneapnoe sündroomi diagnoosi kinnitamiseks tehtavate uuringute tõttu võib tervisetõendi hind sõltuvalt tehtud uuringust kujuneda suuremaks. Uneapnoe diagnoosimise alus on patsiendi sümptomite kirjeldus ja une kvaliteedi hindamine polüsomnograafia või kogu öö digitaliseeritud pulssoksümeetrilise uuringu abil.

Tervisekontrolli läbimisega seonduvad kulud sõltuvad tervisekontrolli tegija määratud hinnakirjast. Patsiendi suunamine uuringule konkreetsesse raviasutusse sõltub patsiendi vajadusest ja perearsti otsusest."

Samal teemal

09.02.2016
Kuidas riik liiga jämeda kaelaga unetuid mehi liiklusest välja tõrjub
13.01.2016
Viis märki sellest, et oled kimpus unehäiretega
30.12.2015
LOE, MIS MUUTUB! Uus aasta toob peretoetuste tõusu, karmimad tervisenõuded juhtidele, töövõimereformi
17.11.2015
Hommikune köha ja hingeldus füüsilisel koormusel võivad tähendada tõsist kopsuhaigust